Ali Babacan ve Partisi Deva Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   zyzy
   sosyal medyada özellikle 140journos videosu ve canlı yayınlarla bir heyecan geldiği açık. peki siz bu yeni oluşum hakkında ne diosunuz?
    sisibisoshi
    Yeni mi? Aktörleri ve siyasi ideolojileri değişmeyen bir oluşum için hangi yenilikten bahsedebilirsiniz? Bkz: Süreyya Hanım
     balkan34
     Ali Babacan'ı severim.İşinin ehli olduğunu,Dünyada da tanınan sevilen bir isim olduğunu söyleyebilirim.Türkiye siyasetinde önemli bir figür olabilir ve bence de olmalı.Ülkemizin imajını düzeltebilir.Zorunlu askerliği kaldıracaz gibi devrimci bir şey söylemesi bile oy verilmesi için yeterli olabilir.Bunu mevcut 70'lik siyasetçilerin hangisi söyleyebilir ? Seçime ittifakla girmesi gerekiyor ama mevcut %10 barajı saçmalığından dolayı.Akp Ali babacan'ın önünü kesmek için ittifaklı partilere de ekstra baraj gibi bir sistem getirecek deniliyor.Akp böyle bir adım atar seçim kanunu değiştirirse tam bir rezalet olur,sonucunda tekrar İstanbul seçiminden beter olur...
      heygidigocadunya00
      Bakanlık yaptığı uzun yıllar boyunca ülkemize büyük katkıları olan, yurtdışında da belli bir ağırlığı ve imajı olan liyakat sahibi bir devlet adamı olduğunu düşünüyorum. Hakkında şaibe uyandıracak hiç bir girişimi olmamıştır. (Olsaydı şimdiye çoktan karalama kampanyası başlatılmıştı) Yeni kurduğu DEVA partisi programında açıkladığı manifesto ile her kesim tarafından şikayet edilen sorunlara çözüm bulmaya yöneliktir. Son zamanlarda da yaptığı açıklamalar ile kısır tartışmadan uzak, nezaket çerçevesinde konuşmalarıyla ülkemizdeki siyasete yeni ve taze bir hava katmıştır. Umarım ülkemiz için hayırlı olur. Not: Hiç bir partiye mensup değilim sadece gözlemlerimi yazmak istedim.
       egeboi
       Bugün seçilirse yapacağı ilk icraatı Cüneyt Özdemir'e açıklamış: 'Düşünce Suçlularını Serbest Bırakacağız' Ayrıca 140Journos ekibinin çekmiş olduğu şu belgeselde de epey şeyden bahsediliyor.
       https://www.youtube.com/watch?v=kD5vEQmIgZI
       https://www.youtube.com/watch?v=kD5vEQmIgZI
        hesapsilindi00
        https://dio.onedio.com/dio/1052359?t=dio
        https://dio.onedio.com/dio/1052359?t=dio
         avtandily16
         Ali Babacan ve ekibinin önemli bir özelliği ABD, AB ülkelerinde lobi yapabilecek kişileri içinde barındırıyor olması. Babacan, ABD'de yüksek lisans yapmış ve finans dünyasına yine bu ülkede ilk kez dahil olmuş bir isim. Bu kariyeri nedeniyle hatırı sayılır bir iş çevresi var. Keza bakanlık dönemlerinde de benzer çizgisini korudu. Şayet CHP bir aday gösterecekse tıpkı Babacan portföyünde olduğu gibi batılı ülkelerin gayet iyi tanıdığı, mesleğinde saygın lobici bir kişiyi aday göstermesi gerekiyor. 2014 seçimlerinde Erdoğan tarafından görevlendirilerek İslam Konferansı Başkanı olarak çalışmış Sn. İhsanoğlu'nu, 2018 seçimlerinde ise hiç bir yut dışı tecrübesi bulunmayan Muharrem ince aday gösterilmişti.
          daisyyy
          Bu adam zamanında ayetlerle surelerle dalga geçen milletvekili miydi bakan mıydı neydi değil mi?
           rarero
           Liyakatsizliğe o kadar alıştık ki artık gerçekten eğitimli birini istiyorum sadece. Üniversite rektörlerini atayan adam üniversite mezunu değil. Bakanlar bakan değil. Kim ne iş yapıyor, hangi vasıfla yapıyor belli değil. Bu yüzden gayet olumlu bakıyorum. Adam Odtü'nün sağlam mezunlarından. Boş adam değil.
            sinyorseyfo
            Geçmişte olan ve bu günü etkileyen bütün olumsuz olayları ayırldıkları partiye atıp kendilerini aklamaya çalışmayı bırakıp biraz öz eleştiri yapmalarını isteyip rica ettiğim partidir
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.