Ali Babacan: 'Ekibimiz Krizi 3 Ayda Çözer'
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   dio-gundem
   Fox TV’de Çalar Saat programına konuk olan Ali Babacan, başta ekonomi olmak üzere gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. AKP'nin pandemiyi gerekçe göstererek işten çıkarmayı yasaklamasına değinen Babacan, bunun TÜİK istatistiklerini iyi göstermek için bir taktik olduğunu savundu. Babacan ayrıca, ülke ekonomisinin tekrar normale dönmesi için hükümetin değişmesi gerektiğini savunarak şöyle konuştu: "Biz sadece eleştirmiyoruz. Çözüm için, tedavi için ne gerekiyorsa onu da öneriyoruz. Tecrübeli ve işi bilen bir ekip olarak reçete hazırlıyoruz, paylaşıyoruz. Uluslararası tecrübesi olan bir ekonomi ekibi yalnızca DEVA Partisi’nde var. Bu ekonomik reçeteyi hazırlayan ekip, dünyanın herhangi bir yerindeki krizi çözmeye gitse 3 ayda tüm sorunları çözer." "Dürüst ve ehil kadrolar Türkiye’yi ayağa kaldırır" "Başta kamu bankaları olmak üzere tüm bankaları, fayda ve risk analizlerine dayanmadan, piyasa gerçeklerinden uzak parametrelerle kredi vermeye zorlamaktan derhal vazgeçilmeli. Türkiye çaresiz değil. Dürüst ve ehil kadrolar, akıl, bilim, istişare Türkiye’yi yeniden ayağa kaldırır. Varlık fonu gelecek nesillere 60 milyar dolar borcu yüklemiş durumda. Varlık fonu uygulamasına zamanında da şiddetle karşı çıktık. Yazık günah değil mi?" "Halkımız en önemli sorun ‘ekonomi’ diyor, hükümet ekonomimiz uçuyor diyor. Böyle bir şey olamaz; bu ancak güvensizliği çoğaltır. Niye insanlarımız fakirleşiyor, niye gençlerimiz iş bulamıyor? Kadınlarımız neden iş aramaktan vazgeçiyor? Kadınların işgücüne katılma oranı hızla düşüyor. Sorunlar büyük ama çözümler de bir o kadar kolay. Pandemiden önce Türkiye, kendi eliyle çıkardığı bir ekonomik krizin içine zaten düşmüştü. Merkez Bankası rezervleri zaten pandemiden önce tüketilmişti." "Hükümet değişikliği olmadan sorunlar çözülmez" "Kimse suçluyu başka yerde aramasın, Türkiye şu an kötü yönetiliyor. Hükümet değişikliği olmadan Türkiye’nin sorunlarının çözülmesi mümkün değil. Son bir yılda toplam istihdam 2 milyon 600 bin kişi düşmüş. Gençlerde işsizlik %25 civarında. Artık iş aramaktan vazgeçmiş insanlar var. Ülkeye yatırım lazım. Türkiye’nin kalkınmasının tek yolu yatırım, üretim ve ihracat."
    sameet
    Diyeceklerim bunlar
     velevkiozge
     Neden çözmüyor peki? Şu durumda ekonomi bu kadar mahvolmuşken, benim ekibim senin ekibin denecek halde miyiz ki? Eğer içinde bulunacağımız çözülesi bir durumsa ekibiniz şeffaf bir şekilde önerilerini paylaşmaşı yok değilse de oy için böyle paylaşımlarda bulunmamalısınız
      okadin
      Oh ne güzel. Yarayı iyileştirme vaadi her zaman kazanır. Aşkta, işte ve siyasette. İyi bir pazarlama tekniğidir bu ancak yaptıklarınız yapacaklarınızın teminatıdır Ali Bey. Bunu da unutmamak gerekir.
       noobzac
       Ben bu uğurda gerçekleştirebileceği 4 madde sayayım: 1. S-400'leri ABD'ye vermek. 2. Akdeniz'deki faaliyetleri durdurmak. 3. Yurtiçi ve yurtdışı terör operasyonlarını sonlandırmak. 4. Batı dünyasının empoze ettiği her şeye boyun eğmek ve onların tahakkümü altına girmek. Yani teslim olursak ekonomide bir nebze olsun iyileşme yaşanır. Lakin elbette ki ihya edilmeyiz. Zira ebedi ve ezeli hasımlarının ihya olmasını istemez ve olmaması için ellerinden geleni yaparlar. Ezcümle: Ekonomi uluslararası ilişkilerden, diplomasiden, politikadan bağımsız olamaz.
       /
       0

       Tarihe Göre

       İçerik bulunamadı.