59
7.12.2020
Aleyna Çakır'ın Katilinin TikTok'ta Fenomen Olması
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   peripedia
   Aleyna Çakır'ın katil zanlısı Ümitcan Uygun Tiktok'ta bir canlı yayın açmış. Bu bir mesele evet ama daha kötüsü canlı yayına katılanların Ümitcan'a yazdığı övgüler. Bu yorumların büyük çoğunluğu ise kadın kullanıcılara ait. "Ümit, çok iyi birine benziyorsun" diyenler var. "Adamsın" diyenler var. Daha beteri "Aleyna kendi seçti o yolu kimse zorlamadı" yorumunda bulunan bir kadın var. Hediyeler gönderilmiş bu arkadaşa, biliyorsunuz bu hediyelerin maddi değeri var Tiktok'ta bir nevi bağış yapılmış yani bu insana. Bu insanlar hiç tanımadıkları ve cinayetle suçlanan, bir kadına şiddet uygularken görüntüleri olan birine karşı nasıl bu kadar iyi olabilirler? Bu çocuk canlı yayın yapma cesaretini nereden alıyor? Davası devam etmiyor mu? Bir cinayet zanlısının bir uygulamadan insanlara ulaşabiliyor olması neden mümkün? Bu adamın yaptıkları ortada ve onu takip eden, güller gönderen, övgüler yağdıran genç kızları etkileme potansiyeli çok çok yüksek. Aleyna'nın son olmasını dilerken böyle bir Stockholm Sendromu ile karşılaşmak çok acı.
    peripedia
    Detaylı Bilgi ve Kan Donduran Diğer Yorumlar İçin:
    https://onedio.com/haber/aleyna-cakir-i-oldurmekle-suclanan-umitcan-uygun-un-tiktok-ta-actigi-canli-yayina-gelen-yorumlar-akillara-durgunluk-verdi-945819
    https://onedio.com/haber/aleyna-cakir-i-oldurmekle-suclanan-umitcan-uygun-un-tiktok-ta-actigi-canli-yayina-gelen-yorumlar-akillara-durgunluk-verdi-945819
     me_out_bye
     Beyinsiz insanlar, beyinsiz insanlar, beyinsiz insanlar. Katil izlenilir mi? Beyinsiz insanlar, beyinsiz insanlar, beyinsiz insanlar. 30x tekrar et.
      karolunita
      cahillik kokuyo, herkes alıyo dimi kokuyu. böyle buram buram cahillik kokuyo
       dr.rock
       TikToktada mı canlı yayın açılıyor ohanekadarenteresanbe
        sedefartuny
        Allah belanızı versin. Cem Garipoğlu için de aynı şeyleri düşünenler vardı. Ne kadar yakışıklı olduğunu, zengin olduğunu yazıp çiziyordu kızlar, evlenmek isteyenler bile vardı. Testereli bir katilden bahsediyoruz. Bu Ümitcan denen katile de aynı duygular besleniyor bazı beyinsiz kızlar tarafından. Nasıl zihin dünyaları var bu adamlar nasıl çekici geliyor anlamak güç. İşte adalet, adalet, adalet. Bu adam dışarıda olduğu için bu yayınları açabildiği için onu küçük beyinlerinde kurdukları mahkemelerde aklayanlar var.
         belizzimaaa
         Genç kızların bu insana hayranlık beslemesini ne yapacağız peki? Karşımızda potansiyel bir kadın katili var ve şu an sorgulanması gerekirken herkesin erişebileceği bir platformda canlı yayın açabiliyor. Gerçekten aklımızı yitirmemek elde değil.
          detokssuyu
          Ömürlerinde şiddet dışında hiçbir şey görmemiş olan kadınlardır. Baba şiddet uygular, anne şiddet uygular, abi şiddet uygular, erkek arkadaş şiddet uygular, koca şiddet uygular. En yakınlarından gelen bu şiddeti beyinleri sevgi olarak kodlar çünkü şiddet gösterenler onun en yakınlarıdır, sevdikleridir. Hayranlık duydukları bu adam da klasik maço, sevgilisine şiddet uygulayan (yani seven ya da kıskanan) biridir. Kafaları böyle çalışıyor ne yazıktır ki. Müge'nin Esra'nın programlarında bunun türlü örneklerini gördük.
           okadin
           Bunun çok kuvvetli ve Ankara'nın her yerine yayılmış bir ağ olduğunu anlamayan yoktur artık değil mi? Bu çocuk artık ne biliyorsa, hangi siyasileri, kodamanları işaret edecek pozisyondaysa bir katil olmasına karşın hayatına devam edebiliyor. Bu çaba da o camia içerisinde kendini aklama çabası, o yorumların gerçek kişiler tarafından yapıldığına inanmak istemiyorum.
            eski_bi_tanidik
            Yazık ya yazık. Gerçekten gerizekalının başka bişey değil bu. O yazanlar da kesin o pavyondakiler ya da öyleleridir
             mrlawyerkk
             Erkek egemen toplumun öğretilerinden kaynaklanan durum. Erkeğin kutsanması, istediğini yapabilmesi, haşin olması, maço olmasının normalliği bu kadınlara öğretiliyor ve onlar da bu gibi adamlara sempati beslemeye başlıyorlar. Her şey bizi yetiştiren toplumun kodlaması yani. Bu olaydan daha şaşırtıcı olan bu adamın hala serbest olmasıdır.
              rarero
              Ülkenin durumunun içler acısı hali ortada. Sırf meraktan izliyor çoğu kişi bunun da farkındayım. Ama bu adamın elini kolunu sallaya sallaya dolaşması ne kadar korkunç kimse bunun farkında değil. Tepkiler hep anlık asla gündemde kalmıyor bu adamın içimizde dolaşmasının ne denli ölümcül evet ölümcül bir durum olduğunun.
               birgaripinsan_
               Tüm Türkiye'yi havalandırıyoruz gene de gerizekalı havası baki kalıyor 🤦
                dr.rock
                Bayhan vardı böle bide, nerden geldiyse aklıma, beni andı heral
                 cinayetvaraga
                 cehaletin oldugu yerde kendimi yormak istemiyorum artık. cehaletinizde boğulun. hayat sizlerin yaşadıklarından duyduğumuz üzüntülerle doldu taştı artık. siz aptal olmaya devam edin biz üzülelim öyle mi? yok öyle arkadaş!
                  bisosyolog
                  Ülkenin çivisi nasıl çıkar? Buyurunuz işte böyle. Daha ne günlere kaldık, hapislerde sürünmesi gereken adam fenomen oluyor.
                   ucamayanucucu
                   tipi de çöp gibi karakter desen yok nesini övmüşler nereden tutsan elinde kalıyor
                    burakb_
                    Vay be çok şaşırtıcı. Herkes kendi skalasının piçini seviyor işte onlara da bu düşmüş. Siz akıllanmazsınız aga. Ruhunuza işlemiş.
                     nykskaos
                     Hükümet destekler,kanunlar affeder, mazur ve haklı görür, aile şımartır, gelenekler şişirir, din ayrıcalıklı tutar, dizi, film, reklam vs sertliği över, sırf çükü var diye daha ne üstünlükler ve özgürlükler verilir erkeğe.. bunları görüp yaşayan erkek egemen toplumun kızları, hayran olunacak tek şeyin bu özellikleri taşıyan erkekler olduğunu sanması da üzücü ama şaşırtıcı değil.
                      hamsterinafaredenilenkiz
                      bu ülkede hackerlar bile fenomen oldu sen ne diyorsun dostum
                      /
                      0

                      Tarihe Göre

                      İçerik bulunamadı.