178
10.9.2020
Aleyna Çakır İçin Adalet!
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   patavatszmelek
   Birkaç gündür Müge Anlı’nın programında kızlarına “İntihar süsü” verilmiş bir ailenin acı feryatlarına şahit oluyoruz. İnanın benim canım çok yandı onları izlerken. Beni, kızın ne iş yaptığı hiç ilgilendirmiyor. Bu işlere nasıl ve ne şekilde girmek zorunda kaldıklarını bir kez daha programda gencecik kızların ağzından dinledim. Lütfen! Bugün Aleyna’nın başına gelen sizlerin başına gelmesin. Biliyorum pek çok kez aile evinde üzerinizde baskı kuruluyor, şiddete maruz kalıyorsunuz, hatta çok daha çirkin durumlar yaşayabiliyorsunuz. Buna göz yummayın! Fakat kurtuluş evden kaçmak değil, özellikle de oradan-buradan, internetten tanıştığınız ne olduğu belirsiz kişiler değil. Onlar sizinle evlenmeyecek, sizi o hayattan kurtarıp almayacaklar… Hatta daha kötü bir hayata sürükleyebilirler. Kurtuluşu onlarda aramayın. Sizlerin yanınızda olduğumuzu bilin ve size yapılan zulmü kabullenip SESSİZ KALMAYIN! Sosyal Hizmetler Yardım ve Dayanışma Hattı: 183 - (0312) 705 40 00 Kadın Dayanışma Vakfı: (0312) 432 07 82 - 430 40 05 Ankara Büyük Şehir Belediyesi Ücretsiz Avukat ve Destek Hattı: (0312) 507 37 60 (Ayrıca her belediyenin aynı hizmeti bulunmaktadır) Mor Çatı Kadın Sığınma Vakfı : (0212) 292 52 31 (32) PatavatsızMelek :
   https://twitter.com/PatavatsizMelek
   https://twitter.com/PatavatsizMelek
   (Her zaman yanınızdayım) Ne kadar tepki alacağını bilsem de; Pavyon, bir eğlence mekanı değildir. Eğlence adı altında kadınların sömürüldüğü, masaya meze gibi sunulduğu #pavyonlarkapatılsın Bu kızın katili #ümitcanuyguntutuklansın
    monaiman
    En büyük hataları başkasından medet ummaları.
     benita
     Bir anne vücudunda kırılmadık yer bırakılmamış, yara ve morluk içinde gencecik evladının bedenini yıkayıp gömmek zorunda kalmamalı
      -_-merve-_-
      Keşke adaletin yerine gelmesi için çırpınmasaydık. Yönetim İyi olsaydı ADALET yerini bulurdu.
       ozge-uzun10
       İzlerken yüreğim yandı. O anne-babaya kahroldum. Umarım adalet yerini bulur.
        gizem-ozan-karatas
        İki ucu boklu değnek. Hani bu kız için demiyorum ama çoğu aile içi şiddet, taciz hatta tecavüze uğramış kızlar. Çözümü kaçmakta buluyorlar ve genelde bir erkekle... Bu erkeklerse kızları kullanıyor, sönürüyor, üzerlerinden para kazanıyor. Bir yuvanız olmaz kızım onlarla, evlenmezler sizinle. Çok doğru kurtuluşu başka birinden medet umarak aramayın. Kurtuluşunuz okumak. Eğer okumanıza müsade etmiyorlarsa o zaman yardım isteyin sosyal hizmetlerden...
         me_out_bye
         İnsan kendi kendini kurtarabilir. Sabret, çalış, kazan, övün. Gerisi mümkün değil pek. Zaman zaman yardım alınması gerekir. Yardım almakta mümkündür ama öyle hiç kimse sizi laps diye tutup mükemmelliğe koymaz. Bunu babanın oğlu kardeş denen beraber büyüdüğün insan bile yapmıyor bu devirde. Bunun farkına varın pls. Dertten sıkıntıdan kaçacam derken daha büyük sıkıntıların içine atmayınız kendinizi. 🙅🏻‍♂️. Öyle saf temiz bir dünya yok. Herkes kullanır seni. Kendi çıkarı için faydalanır gerisine bakmaz. Güzel konu. Yararlı. Teşekkürler. -- Yapanlardan gördüğümüz gibi. Hayatlarınızı kendi ellerinizde siz tutun! Sahip çıkın. En sağlıklısı budur. Kolay kestirme yoldan kazanç yoktur. Başarı uğraş zaman sabır gerektirir.
          didem-aktas2
          Ben o babanın haykırışlarını dinlerken harap oldum. O anne dedi ya "Güneş nereden doğuyor bilmiyorum" dedim ah ah ki gidene vah ki kalana. Gerçekten kızlar hepimiz pek çok şey yaşadık. Aile baskısıda gördüm ben şiddette. Çok şükür taciz ya da tecavüz gibi bir şey başıma gelmedi aile içinden. Sırtımda sopa kırıldığı günleri bilirim. Keşke o zamanlar böyle internet, sosyal medyalar olsaydı. Bu kadar imkanımız yoktu. Sınıf öğretmenime anlatmıştım bende. Kaçmadım, kaçamadım, dayandım sadece okudum. Bugün kendi işim , mesleğim var ve kimseye muhtaç değilim çok şükür.
           yigit-arman
           Şaka gibi ya "Adalet yerini bulsun" demek zorunda kalıyoruz. Oysa bir ülkede yaşadığımızı sanıyordum ben! Adalet için çabala, eğitim için çabala, insan hakların için çabala, ekonomi için çabala... ülke ülke değil toplama kampı mübarek
            ceren-kaan-cavus
            Artık bunlara çaresizlikten, bela okumaktan ben çarpılıcam ya.
             cisil-murat-karahan
             sonunda konuşulması gereken bir konu ben zaten anlamıyorum bu pavyonlar nedir? insan gibi bir bara falan gidip götünüzü başınızı dağımadan iki kader içip eğlenemeyecek kadar acizmisiniz pavyon var neden var? çünkü kimi erkeklerin pislik olmasından dolayı var. gerçekten anlam veremiyorum. evladın yaşındaki kızları masaya çağırıp içki içirtmek! bu ne? bu nasıl bir şey?
              yigit-topkara
              Böyle bi kuruluş olacak tamam mı bu tipleri araya alıp evire çevire döveceksin. Kadını dövmek, üstünden para kazanmak nedir lan, adamlık öyle silahla, parayla, babanın koltuğunda oturup poz kesmekle olmuyor.
               ebru-sayginer
               İçim kalktı izlerken o nasıl bir yaratık ona insan demek kesinlikle bizlere hakaret. Öyle her yanını kesmiş, bıçaklar, silahlar, kamyon ardı sözler. Babası falanda böyle. Böyle evladım olsa yemin ederim ülkenin refahı için kendi ellerimle gömerim. Çirkin, iğrenç, yaratık resmen ya. Bi bakın şu tipe. Bunu Allah yaratmış olamaz yani.
                nilay-zeren-yargic
                Kıyamet kopmuyorsa hala iyi insanlar olduğu içindir. Hergün şu tür haberleri görmekten yaşama inancım kalmadı. Geleceğe umudum kalmadı. Bende çok zor şeyler yaşadım, çok zor zamanlar geçirdim lütfen kızlar evden kaçmayın. Bu şerefsizler her an internette, yazdıklarınızı, isyanlarınızı okuyup size yanaşıyorlar. Size yardım edeceklerini söylüyorlar. Evlenme vadederek kandırıyorlar. Eğer bir derdiniz varsa gerçekten ulaşın size el uzatacak kurumlara. Bilinen kişilere. Merak etmeyin yaşam şartları evinizden çok daha iyidir.
                 beddualippa
                 Yıllardır izlerim Müge Anlı'yı. Kaçırırsam da tekrarlarını izlerim. Evet bir televizyon programı olabilir, fakat Müge Anlı çok doğru noktalara parmak basıyor, bazen de gözümüzü açıyor. Aleyna Çakır olayını ilk sosyal medyada görmüştüm ve kanım donmuştu. Sonra Müge Anlı da programında konuyu işlemeye başladı. Açıkçası bu yaşanan olayı anlatacak tek kelime dehşet. Her konuşan şahitle daha da dehşete kapılıyorum. Daha görmediğimiz neler var dedirtiyor. Artık şaşırmam dediğim noktada daha fazla şaşırıyorum. Çok açık bir şey var ki bu kızı o Ümit denilen insan demeye bin şahit mahluk öldürdü. Tek kızdığım şu dosyalar birleşmedi o yüzden tutuklanmadı denilen Ümit, hali hazırda cinayet işlememiş olsa bile zaten bir suç makinesi. Kadın pazarlamadan tutun da tehdit, şantaj, haneye tecavüz, silahla alıkoyma, kadına şiddet ki bunu İnstagram da canlı yayında alenen yaptığı görüntüleri var. Ben böyle birine insan demem, ben böyle birine çanak tutana, alkış tutana da insan demem. Yazıklar olsun, olan yine bir anneye ve evladına oldu. Yolu ne olursa olsun o kız ölmeyi haketmedi. Canıyla mı ödemeliydi tüm bunları bilemiyorum.
                  volkan-altan2
                  #pavyonlarkapatılsın bu konuda çok haklısınız.
                   hogwartsmektubugelmeyen
                   Müge anlı sağlayacak inşallah
                    regina-nora
                    Çok üzüldüm. Ülkenin geldiği noktaya bak. Adaleti programlarda arıyoruz.
                     mertiniz
                     Adaleti sosyal medya ya da tv programlarında aramanın acınasılığı..
                     /
                     0

                     Tarihe Göre

                     İçerik bulunamadı.