Albert Einstein'ın Evlilik Sözleşmesi (Bu Nasıl Ego Dedirtecek Cinsten)
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   cansevim
   A- aşağıdakilerden sorumlu olacaksın: 1. giysilerimin ve çamaşırlarımın düzenli olduğundan; 2. üç öğün yemeğimi odamda düzenli bir şekilde yediğimden; 3. yatak odamla çalışma odamın tertipli tutulduğundan, özellikle de çalışma masamı benden başka kimsenin kullanmadığından. B- toplumsal sebepler kaçınılmaz bir şekilde gerektirmediği takdirde benimle tüm kişisel ilişkini keseceksin. özellikle aşağıdakileri talep etmeyeceksin: 1. evde seninle birlikte oturmamı; 2. seninle dışarıya ya da seyahate çıkmamı. C- benimle ilişkinde aşağıdakileri gözeteceksin: 1. benden fiziksel yakınlık beklemeyecek, bana hiçbir şekilde sitem etmeyeceksin; 2. istediğim anda benimle konuşmayı keseceksin; 3. istediğim anda yatak odam ya da çalışma odamdan şikâyet etmeden ayrılacaksın. D- beni çocuklarımızın önünde sözlerin ya da davranışlarınla aşağılamayacaksın.
    monaiman
    Ben seni böyle bilmezdim. Pasaklı donlarını da al git.
     pinusnigra
     Hadi bunu yazan Albert Einstein tamam eyvallah. Şimdikilerin sıradan isteği bunlar. Adam atomu şey etti de, sen neyi şey ettin gurban olduğum.
      ulrich
      Demek Albert reisin zeka tek yonluymus, uzucu
       ulanayca
       hasta mısın be adam... bi ömür geçmezmiş bu deliyle
        arch00
        Krala bak, yalnız abla da kabul etmiş...
         katilcivcivv
         Hayatıyla ilgili izlediğim bi belgesele göre eşinin, başarısına gölge düşürdüğünü düşünüyor ve boşanmayı istiyor. Boşanmak istediği için bu anlaşmayı eşine sunuyor fakat eşi kabul etmiyor ama boşanmıyor da. Sonrasında Einstein farklı bi anlaşma düşünüyor o anlaşmaya göre eğer bosanirlarsa ileride kazanacağı Nobel ödülünden gelen parayı ona vereceğini söylüyor eşi bunu kabul ediyor. Boşanıyorlar.. Belgeseli izlemek isteyenler için linki buraya bırakıyorum.
         https://youtu.be/3-DQWLQzg9I
         https://youtu.be/3-DQWLQzg9I
         Biraz uzun ama çok ilginç tavsiye ederim.
          sozdedegilgozde
          Einstein'in ilk eşi aynı okulda kendisinden daha başarılı birisi. Evlendiklerinde memurluk yaparken eşi hem evde çocuk bakıp ev işleriyle uğraşırken bir yandan Einstein'in bilimsel çalışmalarında da yardım ediyormuş. Ancak ev işleri çocuk bakımı Einstein'in işleri derken kadın resmen körelmiş. Ve Einstein Einstein olmuş ancak eşinin adı bile bilinmez ki zaten sonrasında aldatıyor kadını ve ayrılıyor. O zehir gibi kadının adı bile anılmazken Einstein'i bilmeyen yok.
           coronavirus
           Reisin kafa sadece fiziğe basmıyormuş demek ki... Hayatı resmen kendine adamış, eşine küllük muamelesi yapmış. Bu tarz bir ilişki arayan kadın varsa DM bekliyorum xD
            ilsasilem
            B maddesini ben anlamadım, madem onu istiyor neden evliler? Kendine hizmetçi tutması daha mantıklı olmaz mıymış
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.