70
25.6.2020
Albert Einstein'ın Evlilik Sözleşmesi (Bu Nasıl Ego Dedirtecek Cinsten)
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   cansevim
   A- aşağıdakilerden sorumlu olacaksın: 1. giysilerimin ve çamaşırlarımın düzenli olduğundan; 2. üç öğün yemeğimi odamda düzenli bir şekilde yediğimden; 3. yatak odamla çalışma odamın tertipli tutulduğundan, özellikle de çalışma masamı benden başka kimsenin kullanmadığından. B- toplumsal sebepler kaçınılmaz bir şekilde gerektirmediği takdirde benimle tüm kişisel ilişkini keseceksin. özellikle aşağıdakileri talep etmeyeceksin: 1. evde seninle birlikte oturmamı; 2. seninle dışarıya ya da seyahate çıkmamı. C- benimle ilişkinde aşağıdakileri gözeteceksin: 1. benden fiziksel yakınlık beklemeyecek, bana hiçbir şekilde sitem etmeyeceksin; 2. istediğim anda benimle konuşmayı keseceksin; 3. istediğim anda yatak odam ya da çalışma odamdan şikâyet etmeden ayrılacaksın. D- beni çocuklarımızın önünde sözlerin ya da davranışlarınla aşağılamayacaksın.
    monaiman
    Ben seni böyle bilmezdim. Pasaklı donlarını da al git.
     pinusnigra
     Hadi bunu yazan Albert Einstein tamam eyvallah. Şimdikilerin sıradan isteği bunlar. Adam atomu şey etti de, sen neyi şey ettin gurban olduğum.
      ulrich
      Demek Albert reisin zeka tek yonluymus, uzucu
       ulanayca
       hasta mısın be adam... bi ömür geçmezmiş bu deliyle
        1cerenaltay
        Ahh Albırt, üzümlü kekim...
         arch00
         Krala bak, yalnız abla da kabul etmiş...
          katilcivcivv
          Hayatıyla ilgili izlediğim bi belgesele göre eşinin, başarısına gölge düşürdüğünü düşünüyor ve boşanmayı istiyor. Boşanmak istediği için bu anlaşmayı eşine sunuyor fakat eşi kabul etmiyor ama boşanmıyor da. Sonrasında Einstein farklı bi anlaşma düşünüyor o anlaşmaya göre eğer bosanirlarsa ileride kazanacağı Nobel ödülünden gelen parayı ona vereceğini söylüyor eşi bunu kabul ediyor. Boşanıyorlar.. Belgeseli izlemek isteyenler için linki buraya bırakıyorum.
          https://youtu.be/3-DQWLQzg9I
          https://youtu.be/3-DQWLQzg9I
          Biraz uzun ama çok ilginç tavsiye ederim.
           sozdedegilgozde
           Einstein'in ilk eşi aynı okulda kendisinden daha başarılı birisi. Evlendiklerinde memurluk yaparken eşi hem evde çocuk bakıp ev işleriyle uğraşırken bir yandan Einstein'in bilimsel çalışmalarında da yardım ediyormuş. Ancak ev işleri çocuk bakımı Einstein'in işleri derken kadın resmen körelmiş. Ve Einstein Einstein olmuş ancak eşinin adı bile bilinmez ki zaten sonrasında aldatıyor kadını ve ayrılıyor. O zehir gibi kadının adı bile anılmazken Einstein'i bilmeyen yok.
            coronavirus
            Reisin kafa sadece fiziğe basmıyormuş demek ki... Hayatı resmen kendine adamış, eşine küllük muamelesi yapmış. Bu tarz bir ilişki arayan kadın varsa DM bekliyorum xD
             ilsasilem
             B maddesini ben anlamadım, madem onu istiyor neden evliler? Kendine hizmetçi tutması daha mantıklı olmaz mıymış
              yusuf-cengiz1
              Madem bunları istiyordun niye evlendin be adam. Gidip kendine bi hizmetçi tutsaydın. Hanım ablaya üzüldüm ben bunu kabul edecek ne yaşadın sen?
               rarero
               Bilginin egosu olma durumu muhtemel. Fazla bilgi fazla egoyu da beraberinde getirir. Ayrıca zaten Einstein normal biri değildi. Psikolojik rahatsızlıkları olan birinin bu tarz koşulları olmasına şaşırmamalı.
                kisidegildisiii
                Oldu, baska?Olunun arkasindan konusulmaz ama sinirlerim tepeme cikti
                 alex_delarge
                 öncelikle kaynağının belirtilmiş olmamasından ötürü gerçekliği oldukça şüpheli olsa da; literatürdeki ismi "hale etkisi" olan halk arasında "konduramama" olarak nitelenebilecek fenomenin bilim dünyasında vücut bulmuş halidir kendisi. Einstein beyin yavşaklığına kanıt isteyenlerin "Mileva Marić Einstein" ismini araştırmalarını tavsiye ederim.
                 /
                 0

                 Tarihe Göre

                 İçerik bulunamadı.