Akşener: 'İtalya Başbakanı'nın Erdoğan'a Posta Koymasına Müsaade Etmeyiz'
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   dio-gundem
   İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan için 'diktatör' diyen İtalya Başbakanı Mario Draghi'yi eleştirdi. Akşener, "Erdoğan'a posta koymasına müsaade etmeyiz" dedi. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, FOX TV'de yayınlanan Çalar Saat programında gazeteci İsmail Küçükkaya'nın sorularını yanıtladı. "O postaya karşı koyarız" İtalya Başbakanı Mario Draghi'nin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkında "Diktatör" dediğinin hatırlatılması üzerine de Akşener, "İtalya Başbakanı da çıkıp Erdoğan'a posta koydu. O postaya da karşı koyarız biz. Biz rekabet edebiliriz, demokrasi yoluyla iktidarı değiştirmek için vatandaşlarımıza bunları izah edebiliriz ama İtalyan Başbakanı'nın Erdoğan'a posta koymasına müsaade etmeyiz" dedi. Akşener, "Ama Sayın Erdoğan buna müsaade edecek şimdi. Yakın zamanda o masaya oturmazlarsa, göreceğiz" ifadesini kullandı.
    afrikalieskimo
    Ak çomarları ve Cumhurbaşkanını ne kadar sevmesem de bir ülkenin Cumhurbaşkanına diğer ülkelerin söylediği hakaret ve aşağılayıcı söylemleri asla desteklememeliyiz. Akşenerin verdiği tepki gayet yerinde olmuş.
     sairsel
     Hükümet politikalarını her ne kadar eleştiriyor olsak bile dışarıya karşı yöneticilerimizi savunmak devlet terbiyesidir.
      patiklipengui
      Kadın milliyetçi, ne kadar haz almasa da kendisinden devletini küçük düşürecek ithamlara pabuç bırakmayacaktır.
       strangestar
       Onu sadece biz eleştirebiliriz siz hayırdır lan ayrıca bu üslup kullanılmamalı
        berat_albayrak_
        Şu kadın nşye hep doğru konuşuyor?
         scorpion77
         Bak Meral'i HDP ile iş tutmasından dolayı sevmem ama bazen şu Türkiye sevgisini de takdir etmiyor değilim Teyyip ile dalga geçiyor olabiliriz ama başka ülke geçecekse orda dursunlar işte ona müsaade edemem edemeyiz
         /
         0

         Tarihe Göre

         İçerik bulunamadı.