Akrabaların Patavatsız Olması
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   tektasimikendimaldim
   Her bayramda tekrar yaşadığım olaydır. Ama bu sefer kendim değil annem yaşadığı için bu konuyu bu vesileyle açmak istedim. Annem saçkıran hastası senelerdir ve bu sene saçlarının tamamı döküldü. Bu nedenle kendisi peruk kullanıyor. Bu konuda yeterince üzgün ve maalesef utanıyor. Saçkıran hastaları benim ne demek istediğimi anlamıştır. Bu bayram toplanmalarında bir araya geldiğimizde patavatsız bir akraba annemin saçlarının peruk olup olmadığını sormuş herkesin içinde. Annem mahçup bir şekilde peruk olduğunu söylemiş. Yetmiyormuş gibi bu akraba ' Peruksa ver bana takayım bende nasıl duracak hehehhe' diye takılmaya başlamış anneme. Annem o an tepki verememiş sadece gülümsemiş. Eve gelince koca gün ağladı. Gerçekten bazen şaka adı altında söylenen sözlerin insanları ne kadar yaralayabileceği konusunda düşünmek lazım. O an o ortamda ben olsaydım o akrabaya çok güzel cevap verirdim ama anneciğim ağzını açıp bir şey diyememiş. Hepinize gereksiz akrabalardan uzak durabildiğiniz hayırlı bayramlar diliyorum.
    iceel
    Akrabalarla sınırlı değil toplumun her kesiminden densizler çıkabiliyor malesef. Bir kısmı sadece cahil bir kısmı ise kötü niyetli. Sevgili annenize rahatsızlığı dolayısıyla geçmişolsun.
     fairytale-
     Bunlar kendilerini sevmezler. Başkalarının kusurlarına bakarak kendilerine pay çıkarıp birazcık bile olsa sevmeye çalışırlar. Zavallı yaratıklardır.
      samyeli90
      Amcam bu yüzden beni çok ağlatmıştır bir de ben bir şey demedim diyor şu an görüşmüyoruz
       merthub
       İşte böyle insanlara ta ta ta taaa cevap yapıştıracan o iki söylediyse sen on söyleyecen görücek anasının özünü ben öyle yapıyom ondan hiç dokunmuyolar bana ahwddlşwhajs
        jarlvarg
        Geleneklerimiz batsin, akraba diye niye saçma sapan yaratiklara katlanmak zorunda ki insanlar. Bütün güçleri yakinlarina yeter disari çikinca hepsi süt dökmüs kedi, tüm hastalikli ruhlar gibi korkak ve acizler içlerinde. Insan olmayi basaranlarla görüsün, akrabalik bunu saglayabilen bir özellik degil.
         tsukyomi
         2 gün önce yaşadım bunu, tekrar. Bok var da hadi akrabalara gidelim dedim, çok lazım ya bayram bize. Adama "Ukrayna'da ne işin var?", "Ruslar da çok adi" gibi şeyler söylediler. En son biri "sen katilsin kardeşim" demeye getirdi lafı. 6 evin dördünden terk ederek çıktık. Aq akbabaları bunlar denir mi ya? Bundan sonra ölülerine bile gitmem, orada da mana bulurlar.
          eksi_pirasa
          bayramlardan sırf bu yüzden nefret ediyorum, akrabalarla yüz göz olmak zorunda kalıyorsunuz
           kojiro-
           Bizim toplumumuzun haddini bilmezligi maalesef bitmez. En basitinden uzun zamandir gormedigi birine zayiflamissin/sismanlasmissin gibi kendileri icin basit ama karsi taraf icin kirici soylemde bulunmalari. Baskalarinin hayatina burnunu sokmayi orf biliyorlar,
           /
           0

           Tarihe Göre

           İçerik bulunamadı.