AKP Sözcüsü Çelik MYK Sonrası Konuştu: 'Göreve Getirme, Görevden Alma Cumhurbaşkanlığının Takdirindedir'
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   dio-gundem
   Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanan AKP Merkez Yürütme Kurulu (MYK) sürerken Parti Sözcüsü Ömer Çelik açıklamalarda bulundu. Çelik Berat Albayrak'ın istifası hakkında açıklama yapamayacağını şu sözlerle aktardı: "MYK gündemini sizlerle paylaştım. Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminde göreve getirme, görevden alma, istifayı kabul edip etmeme Cumhurbaşkanımızın takdiridir. Benim bir açıklama yapmam söz konusu değil. Sayın Cumhurbaşkanımız uygun gördüğü şekilde kamuoyuyla paylaşacaktır."
    marer
    İşte bu sistemin dezavantajı
     selinak
     birilerini sırf damat diye diye eleştirmek kadar aciz bir şey yok. süleyman soylu da istifa etmişti, bakın şimdi olayı hatırlayan yok. cumhurbaşkanı ülkemiz için en doğrusunu bilir.
      hayalurunu
      padişahların böyle yetkisi yoktu be. en azından şeyhülislama danışırlardı. bir kontrol mekanizması az da olsa vardı. şimdi iki dudak arasında. padişahım çok yaşa.
       rarero
       Onun takdirine kalmayan bir nefes alıp verişimiz kaldı zaten. Her şey onun takdirinde. Bu eğer piyasanın seyrini kontrol etmek adına yapılmış bir kararsa döviz kurunun durumuna bakarak ne kadar doğru bir karar olduğu gözler önüne seriliyor zaten.
       /
       0

       Tarihe Göre

       İçerik bulunamadı.