AKP Milletvekili Cengiz Aydoğdu'nun TBBM'de "Şeriat Bizim Hukukumuzdur" Söylemi
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   eflayilmaz
   TBMM'de Danıştay bütçesinin görüşmeleri sırasında AKP Aksaray milletvekili Cengiz Aydoğdu, toplantıda şu sözleri sarf ediyor. “Bizim tarihimizde hiçbir şekilde şahsın hukukunu, kişinin temel hak ve hürriyetlerini düzenleme devlete bırakılmamıştır, bunu toplum kendisi yapmıştır. Şeriat her şeyin üzerindedir, yani hukuk her şeyin üzerindedir. Şeriat kelimesinden korkarız, hayır öyle değildir, şeriat bizim hukukumuzdur, genel hukukumuzdur, örfi hukuk bunun içindedir. Padişahların yaptığı hukuk, hukukçuların hukukudur.”
   https://t24.com.tr/haber/meclis-teki-butce-gorusmelerinde-akp-li-aydogdu-nun-seriat-bizim-hukukumuzdur-sozleri-tutanaklara-gecti,919767
   Kaynak
   CHPli milletvekillerinin tepkisi üzerine şeriat bizim hukukumuzdur demedim diyerek inkar ettiği de haberlerde belirtiliyor fakat kendisinin bu söylemleri meclis tutanağında olduğu da görülmüş. Laik ve demokrat bir devlet olan Türkiye Cumhuriyeti'nin kurulduğu Türkiye Büyük Millet Meclisi çatısı altında nasıl bir böyle bir açıklama yapılabilir. Yani bu kadarına da pes diyor insan, hayret ediyor.
    cinayetvaraga
    28 Şubat öncesi de partiye zarar verip refah partisini uçuruma sürükleyenler ideoloji değil milletvekillerinin, bürokratların amaçsız ve marjinal söylemleriydi. Sakın 28 şubatı övdüğüm filan çıkarılmasın bu yazdığımdan. Demek istediğim şudur; partiye zarar verenler ayıklanmazsa bu parti de iyiden iyiye zarar görecek. Aynı HDP gibi.
     rcon
     Birileri şov derdinde anlaşılan.
      tsukyomi
      Şeriat gelse ilk "şeriat isterik" diyenler gider. Sadece muhafazakar kesimi heyecanlandırma çabaları, başka bir şey değil.
       dr.rock
       Çok saçma ve gerçeklerle bağdaşmayan buram buram partizanlık ve ihale kokan açıklama Şeri hükümler gelse önce bunların kellesi gider
       /
       0

       Tarihe Göre

       İçerik bulunamadı.