AKP'li Milletvekilinin "Biz Sadece Kadınları İfade Ediyoruz Öldürülen Erkek Sayısı Bu Sayının 12 Katı" Açıklaması
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   gulfemkaya
   Geçecek bugünler de, bu ülkede de kadına değer verilecek dedikçe insanı umutsuzluğa boğuyorlar. Bir programda kendisine “2020 yılında 300 kadın öldürüldü" cümlesine karşılık bir kadın milletvekili olan Hülya Atçı Nergis “Ama bakın öldürülen erkek sayısı bu sayının 12 katı. Biz sadece kadınları ifade ediyoruz. Medya bu işin alıcısı olduğu için çok kullanıyor. Bu da yanlış bir algı yaratıyor, sanki Türkiye’de çok fazla kadın öldürülüyor” gibi bir açıklama yapıyor. Bunu bir kadının söylemesi o kadar acı ki. Cinayetin her türlüsü suç, kabul edilemez. Buna bir şey demiyorum ama 12 katı erkek babası, kardeşi, eşi, eski sevgilisi ya da oğlu tarafından mı öldürülüyor. Ya bu ülkede bir kadın hiçbir sebep yokken hapisten çıkan bir insan müsveddesi tarafından öldürüldü. Üç maymun oynamasın artık kimse. Ayrıca sanki çok fazla kadın öldürülüyor nasıl bir söylem ya. Bu ülkede bir kadın güvende değilse hiçbirimiz güvende değiliz.
    peripedia
    Hadi canım, neden bu kıstas peki? Kimse öldürülmesin abi bu ülkede artık. Bunu diyemiyor musunuz siz? Kadın erkek sayılar. Bu nasıl bir zihindir ya?
     efla_tun
     Öldürülen bireyin cinsiyeti gerçekten insan olan biri takmaz,ha erkektir ha kadın ama bizim burda her yerde yakındığımız durum öldürülen kadın nedenleri.Yok sevgilisi varmış yok ayrılmış Ne alaka ya sen öldürdükten sonra böyle sebep biçemezsin Hem cinslerimdenbiri(yada karşı cinsten)sebepsiz yere yada haksız bir sebeple öldürülürken acı çekerken benim gözümden bir damla yaş düşüyor afedersiniz bu or*spunun üstünü kapatmak için dediğine bak ya Gerçekten umut filan bırakmıyorlar
      lutfen-ama
      Bu öldürülen 300 kadın erkek şiddetinden öldürüldü. Erkekler hem birbirini hem kadınları öldürdüler yani. Kadınlar tarafından şiddet gören, öldürülen erkek sayısı daha realist olur. Şiddetin her türlüsüne karşıyız lafından ne anlıyorlar çok merak ediyorum ayrıca. Erkek kadın farketmez cinayet yasal bir suçtur her durumda en ağır şekilde cezalandırılmalı.
       gizemino
       Kendisini de güvende mi hissediyormuş acaba? Akşam rahatlıkla dışarı çıkabiliyor muymuş?
        kitaptakikurt
        hiç şaşırmadım.seçen kim ki seçilen ne olsun?başına gelsin anlar ozaman nolduğunu
         catherine-earnshaw
         Güya öldürülen erkekler çok fazlaymış. O erkekleri kim öldürmüş peki? Neden haberlerini görmüyoruz? Kadınları kim öldürüyor? Hiç kadın tarafından öldürülen kadın haberlerine denk geldik mi? Kadın bir katile? Kadını öldürüp cesedini bavula koyan, dönerci kadını öldüren bir kadın katile? Hayır çünkü bu ülkede kadının katili erkek. Katil ruh hastalarına da bir madalya takmadıkları kaldı.
         /
         0

         Tarihe Göre

         İçerik bulunamadı.