Akıllı, Eğitimli ve Zeki İnsanların Parasız; Salak, Cahil ve Yobazların Bok Gibi Parası Olmasına Ne Diyorsunuz?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   turan-burc
   Gerçekten bu nasıl oluyor? Ben yıllarca eşekler gibi okudum, çalıştım fakat ciddi ciddi salak bir patronun yanında çalışıyordum. Bugün istifamı verdim. Adamda bok gibi para var ama bir gram zeka yok. Cahillik desen diz boyu! Bu sadece benim başıma geldiği için yazmıyorum. Çevremde akıllı, zeki ve eğitimli kimi görsem sıkıntı çekiyor. Salak, cahil ve aynı zamanda yobazlığı benimsemiş tiplemelerin parası var arkadaş!
    patavatszmelek
    Akıllı, Zeki ve Eğitimli insan; Kendini geliştirmek için her şeyden faydalanır. Üniversite, Kurslar, Seminerler… Çok kitap okur, kitaba para harcar. Muhtemelen çaldığı bir enstrüman vardır, enstrümana para harcar. Kültürel aktiviteleri oldukça fazladır, müzeleri gezer, antik kentleri gezer, sinemaya, tiyatroya, operaya gider, bunların hepsine para harcar. Arkadaşları ile çıkar gezer, içer, yer ve bunların hepsine para harcanır… Yani bu insanın zengin olması pek muhtemel değildir. Diğer yandan; insanın yapacak bir şeyi olmayınca parasını yastık altı saklaması da kolay olur...
     mrsnl33
     Cahil ve yobaz olabirlerde kesinlikle salak değiller.Saman altından güzel su yürütüyorlar.Yanlarinda duracakları,yaltaklanacaklari adamları iyi biliyorlar.Bukalemun gibi,hangi ortama girseler renk degistiriyorlar.Ceplerinide böyle dolduruyorlar işte.
      gregory_
      Sandigin kadar salak ve cahil olmayabilirler, bu kadar egitimli insani calistirdiklarina göre bu hesapta bir hata var. Belki de dedigin akilli, egitimli ve zeki insanlar birbirlerine yeterince destek olamiyor ama cahil ve salak dediklerin hep bir aradalar.
       kafatamircisi
       Dünyada akla değer veren yok madem Aklı az olanın parası çok madem Getir şu şarabı alsın aklımızı Belki böyle beğenir bizi elalem.
        asit
        Akıllı,eğitimli ve zekileri kendi işlerinde çalıştırdıkları için paraları var.
         veritas-vos-liberabit
         Basit Akıllı ve zekisindir kafan kurnazlığa çalışmaz, bilgiyle para kazanmak istersin çok çalışman gerekir Cahilsindir her şeye riskle bakarsın kurnaz olursun zengin olursun. Kanunda akıllı zengin olsun diye bir şey mi var kim kimi koparırsa.
          badideasensei
          O cahil ve yobazların ağzı iyi laf yapar, ona buna yalanmayı yalakalık yapmayı çok iyi becerirler genelde belki de bu yüzden. En başta da düzenin adamıdır hepsi bu yüzden işte zeki ve nitelikli insan yalakalık yapmayı yakıştıramadığı içindir.
           almila__
           Yani üzücü bir durum bu. İnsanlar o kadar kendini eğitiyor. Ülkemizde geldiği nokta ortalama bir iş ve yıllarca bu ücret ile çalışıp zamanını tüketiyor.
            eski_bi_tanidik
            Para cok yanlis kişilerin elinde
             berat-albayrak-official
             Zeki insan yoktur, akp üyesi olmamış insan vardır
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.