Akademisyen Aylin Sözer Sevgilisi Tarafından Yakılarak Öldürüldü
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   cokbilmisdegilcokbilen
   Maltepe'de Aylin Sözer'in eski sevgilisi Kemal isimli şahıs, kadının üzerine yanıcı madde döktükten sonra ateşe verdi. Kadın feci şekilde hayatını kaybederken dumanlar tüm binayı sarmış. Adam ekiplere de saldırmış. Aylin Sözer, CNN'e filan da çıkan anladığım kadarıyla bir çocuk uzmanı. Genelde bu tarz 3. sayfa haberleri hep işte ülkenin daha dar kesimli ya da gelişim açısından aşırı yüksek eğitim mertebesine ulaşmayan semtlerde yaşanıyor gibi geliyor. Hani deniyor ya "O kızın da öyle bir adamla ne işi varmış?" yok "Su testisi su yolunda kırılır" filan diye? E ne oldu şimdi? Bu kadının kadına şiddeti bitirmeyle ilgili konuşması bile varmış. Manyak her yerde manyak.
    cinayetvaraga
    yani artık... ne diyelim ki!? sövsek olmuyor, saysak olmuyor. devlet bir şey yapamıyor. kahroluyoruz... her geçen gün biraz daha kahroluyoruz.
     imailahorsilahh
     Bişey demicem, bu aralar çok küfür ediyorum gibime geliyor. Siz anlayın
      _gizem_
      bitmiyor...cinayetler özellikle de kadın cinayetleri bitmiyor...
       delimiy
       Buraya uzun uzun cümleler de yazsam bir şey değişmeyecek. Suçlu serbest kalacak, her gün başka bir kadın öldürülecek. Şansım varsa ölmem. Öldürülmek için bir sebebe ihtiyacım yok.
        yazar21
        Anneleri uyarın arkadaşlar, erkek çocuklarını “Her şey mübah” anlayışıyla yetiştirmesinler. Sonra o çocuklar büyüyüp birilerini katletmeyi dahi doğal hakları olarak görüyorlar.
         nykskaos
         Oğullarınızı yıkıcı güç olarak yetiştirmekten vazgeçin artık.
          bisosyolog
          Çok doğru bir noktaya parmak basılmış. Manyak her yerde öanyak gerçekten. Evet demografik özellikler bir yerde etkiliyor ama insanın içinde kötülük olunca durdurulamıyor
           dr.rock
           Güçsüz olana şiddetin önlenmesi imkansız bu sosyokültürel ortamda. Mantığın değil genlerin değişmesi gerekli. Sert önlemler derken geleneksel olan ve alışılan ahlaki değerlerin topyekûn terkedilmesi gerekiyor. Düşünsenize, toplumumuzda kadına kadın değil insan olarak bakılacak. Bunu kadınların bile yapması ne kadar mümkün? Direngen ve cesurca duruş devam ederse ancak 2 bilemedin 3 nesil sonra Ortadoğu'da bu konuda netice alınmaya başlanır. Bir erkek birey olarak ben ataerkil kültürün pasını üzerimden atamamış anlarda yüzleşiyorum kendimle, sözde eğitimli olan ben bu eşitsizliğe karşı çıkarken bile ne kadar samimiyim acaba? Gücün bana sunduğu zenginliği elimin tersiyle nasıl itebileceğim? Çok zor ama imkansız değil. Susmamak lazım, mücadeleye devam etmek lazım. Önce güçlünün zayıf karşısında ki tutumu değişmeli, akıl değişmeli, mantık değişmeli, dünya değişmeli, biz değişmeliyiz. Önce kendimden başlıyorum, tavsiye ederim.
            samyeli90
            Sevgilisi değil bunun altını çizelim laftan anlamayan bir sapık
             plazacalisani
             Bir de bin tane şey yazılıp çizildi kadınla ilgili ya. Yazıktır günahtır, ailesi var. Zaten acıları büyük
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.