Akademisyen Aylin Sözer Sevgilisi Tarafından Yakılarak Öldürüldü
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   cokbilmisdegilcokbilen
   Maltepe'de Aylin Sözer'in eski sevgilisi Kemal isimli şahıs, kadının üzerine yanıcı madde döktükten sonra ateşe verdi. Kadın feci şekilde hayatını kaybederken dumanlar tüm binayı sarmış. Adam ekiplere de saldırmış. Aylin Sözer, CNN'e filan da çıkan anladığım kadarıyla bir çocuk uzmanı. Genelde bu tarz 3. sayfa haberleri hep işte ülkenin daha dar kesimli ya da gelişim açısından aşırı yüksek eğitim mertebesine ulaşmayan semtlerde yaşanıyor gibi geliyor. Hani deniyor ya "O kızın da öyle bir adamla ne işi varmış?" yok "Su testisi su yolunda kırılır" filan diye? E ne oldu şimdi? Bu kadının kadına şiddeti bitirmeyle ilgili konuşması bile varmış. Manyak her yerde manyak.
    _gizem_
    bitmiyor...cinayetler özellikle de kadın cinayetleri bitmiyor...
     imailahorsilahh
     Bişey demicem, bu aralar çok küfür ediyorum gibime geliyor. Siz anlayın
      cinayetvaraga
      yani artık... ne diyelim ki!? sövsek olmuyor, saysak olmuyor. devlet bir şey yapamıyor. kahroluyoruz... her geçen gün biraz daha kahroluyoruz.
       vsjvsjvsjv000
       Insan artık nasıl tepki vereceğini bilmiyor, içim acıdı.
        nickimdebileolmaz
        Semt ile alakası ne anlamadım, gelişmiş semtler de ne pislikler dönüyor bir bilseniz miden bulanır.
         dr.rock
         Güçsüz olana şiddetin önlenmesi imkansız bu sosyokültürel ortamda. Mantığın değil genlerin değişmesi gerekli. Sert önlemler derken geleneksel olan ve alışılan ahlaki değerlerin topyekûn terkedilmesi gerekiyor. Düşünsenize, toplumumuzda kadına kadın değil insan olarak bakılacak. Bunu kadınların bile yapması ne kadar mümkün? Direngen ve cesurca duruş devam ederse ancak 2 bilemedin 3 nesil sonra Ortadoğu'da bu konuda netice alınmaya başlanır. Bir erkek birey olarak ben ataerkil kültürün pasını üzerimden atamamış anlarda yüzleşiyorum kendimle, sözde eğitimli olan ben bu eşitsizliğe karşı çıkarken bile ne kadar samimiyim acaba? Gücün bana sunduğu zenginliği elimin tersiyle nasıl itebileceğim? Çok zor ama imkansız değil. Susmamak lazım, mücadeleye devam etmek lazım. Önce güçlünün zayıf karşısında ki tutumu değişmeli, akıl değişmeli, mantık değişmeli, dünya değişmeli, biz değişmeliyiz. Önce kendimden başlıyorum, tavsiye ederim.
          bisosyolog
          Çok doğru bir noktaya parmak basılmış. Manyak her yerde öanyak gerçekten. Evet demografik özellikler bir yerde etkiliyor ama insanın içinde kötülük olunca durdurulamıyor
           nykskaos
           Oğullarınızı yıkıcı güç olarak yetiştirmekten vazgeçin artık.
            rarero
            Haberde kullanılan sevgilisi ibaresi ne kadar korkunç. Kim bunun farkında? Klasik bir söylem vardır "sevdiği kadını öldürdü" diye. İnsan sevdiğini öldürebilir mi? Sevgi ve ölüm sözcüğü yan yana gelebilir mi? Sevgilisi ibaresini asla kabul etmiyorum. Bir ruh hastası tarafından öldürüldü denmesi lazım...
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.