Ailenizin Koyduğu En Katı Kural
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   hogwartsmektubugelmeyen
   Her ailede farklı dinamikler var elbette. Ailelerin yaşadığı yer, geldikleri kültür vs. bu durumda çok etkili. Bizde benim içimi en çok acıtan küçükken ailemin asla onlarla uyumama izin vermemesi olmuştu. Korkuyordum bazı geceler gidiyordum, asla kabul etmiyorlardı. Yalnız uyumayı öğrenmeliymişim. Bu kadar katılığa da gerek yoktu bence.
    blondewitch
    Cevaplara baktım da, benim ailemin hiç katı kuralı yokmuş onu fark ettim. Hayatımda bir kere ot denediğimde babam kokusunu alıp, oturup benimle konuşmuştu. Bu tarz şeylerle başlanıp kimyasallara gidilebileceğini, bunun etkilerini vesaire. O günden sonra da ağzıma sürmedim. Bana verdikleri en güzel şey bu sanırım. Her seferinde "ben sana güveniyorum sen zaten yapmazsın" bakış açıları sayesinde kendimi hep onlara karşı sorumlu hissettim, hiç üzmek istemedim. Böyle olunca da yaşıtlarıma göre çok az pişmanlık yaşadım.
     sananea8k
     "Ekmanen ye ekmanen!" Lanet olsun bu yüzden ekmeksiz doyamıyorum yıllardır. Mantıyı, makarnayı bile ekmekle yiyorum. Ispanaklı böreği lavaşa dürüm yapıp yiyorum. Ara ara yarım ekmek arası çeyrek ekmek yediğim de oluyor.
      merilolika
      -lisede hiçbir arkadaş olmayacak kız arkadaş bile okula sadece ders dinlemek için gidilecek -saçlar açık olmayacak hep tepeden bağlanacak -telefon yok üniye kadar -gezme yok avm ye gitme yok hep anneyle babayla gidilecek tabi bunları uyguladım mı hayır onlara pahalıya patladı ne kural koydularsa on katını yaptım eve gelmedim herşeyi göze aldım dayakta yedim ama asla kurallara uymadım. benden küçük bir kız bir erkek kardeşim var bakıyorum onlara sabahlara kadar telefon oyun eve gelmezler arkadaşta kalmalar kız arkadaş erkek arkadaş açık giyinme ne ararsan var ama onlara karışılmıyor gençlermiş cahillermiş yapsınlarmış . altı kardeşiz hepsinin cefasını ben çektim sanırım
       fairytale-
       Asla ama asla arkadasimda kalamam.
        somurtkan_sirin
        din konusunda baskı yapıyorlardı, sonuç: dinle uzaktan yakından alakam yok
         thetalentedmrripley
         Saat 22:00 olmuş ve televizyon hala açıksa annem vahiy gelmiş gibi bir anda televizyonun başında belirir, yeter artık yatın diyerek çat diye televizyonun fişini çekerdi. Neden düzgünce kapatmazdı, televizyona karşı bu öfkenin sebebi neydi hala bilmiyoruz.
          patronicee
          Göğüs dekoltesi kesinlikle yasak. Mini etek falan giyebilirim ama yaka, göğüs gösterilmez. Çok dikkat çekiyormuş, neden? Çünkü a*ım boynumda ya benim :)
           peripedia
           Kapılar kilitlenemez. Herkes kapısını çalar, hane halkı birbirinin odasına kapısını çalarak girmek durumundadır ama kilit diye bir şey yok. Nedeni ise odamızda başımıza bir şey gelme olasılığı.
            imcherry_
            telefonla konuşmam, çok dar ve kısa şeyler giymem, habersiz bir şey yapmam, sevgilimin olması, yaz aylarında çoklat yemem ve daha bir sürü şey yasak
             mrsnl33
             25 yaşındayım,ama hâlâ gece on ikiden önce evde olmam gerekiyor
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.