165
4.11.2020
Ailenin ve Arkadaşlarının Onaylamadığı Bir Kişiyle Birlikte Olur musun?
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   gulfemkaya
   Herkese iyi akşamlar arkadaşlar, Bir süredir buralardayım. İnsanların anlattıkları hikayelere samimi bir şekilde yorum yapıyor herkes. Buna güvenerek ben de bir şey danışmak istiyorum size. Şu sıralar en yakın arkadaşımla flört ediyoruz. Her şey o kadar güzel ilerliyor ki. Birlikte çok eğleniyoruz, çok mutluyuz. Sanki çok uzun süredir birlikteymişim gibi. Zaten arkadaşken de çok iyi anlaşıyorduk ama şu anda aramızdaki tutkuyu tarif edecek bir şey bulamıyorum. Genelde babam dışında bütün ailemle yaşadığım ilişkiyi paylaşırım. Fikirlerine önem veriyorum. Normalde ilişkilerime karışmayan annem ve ablam bu sefer kesinlikle olmaz, bu çocuk seni yarı yolda bırakır, güven vermiyor. Hem yakın arkadaştan da ilişki mi olur. Arkadaşlığa benzemez, yürümez bu iş diyorlar. Bir de flörtüm şu anda bir barda sürekli sahne alması. Arkadaşlarımın da büyük bir kısmı ailemle aynı fikirdeler. İlişkiye sadık kalabileceğine inanmıyor kimse. Ben de geçmişinde kızlarla genelde kısa süreli ilişkiler yaşadığını biliyorum evet uzun süredir de yakın arkadaşım. Herkes arkadaşlık ilişkimizi bozmamız gerektiğini ileride çok üzüleceğimizi söylüyor. Şu anda kimseye karşı hissetmediğim şeyleri ona karşı hissediyorum ve bunu bozmak istemiyorum. Zaten artık arkadaş olarak kalabilir miyiz ki? Ailemin ve arkadaşlarımın büyük bir çoğunluğunun hemfikir olması da içime bir kurt düşüyor açıkçası. Ne yapmam gerektiğini bilmiyorum. Size de danışmak istiyorum ailenizin ya da arkadaşlarınız sevdiğiniz kişiyi onaylamasa da o kişiyle birlikte olur musunuz?
    imailahorsilahh
    Aşk... Öyle kim ne dedi, öyle mi oldu, o öyle bu böyleydiye bakılmadan yaşanmalı. Ancak şu da var biri annen diğeri ablan naçizane fikrim şudur;aile bireylerinin de fikirlerine önem vererek yaşa ilişkini iyi gözlemle, bilhassa insanlara karşı olan davranışlarını.(ilişki işlerinde insan bazı şeyleri göremeyebiliyor) Haklı çıkacaklar demek istemiyorum. Ama genelde öyle oluyor(tecrübeyle sabit) umarım yanılırlar ve çok mutlu olursun....
     buse01
     Eğer iyi biriyse zaten dinlemem onları
      wizarddenizz
      Sonradan içinde kalıp pişman olmaktansa bence devam et ilişkiye. Hataysa eğer tecrübe olur ders çıkarırsın değilse de mutlu bir ilişkin olur.
       gregory_
       Müzisyenden zarar gelmez bildigin yolda devam et, senin hayatin sen yaşa.
        beyzuuu
        Herkes bu konuda hem fikir sen karşı taraftaysan bir bildikleri vardır özellikle annelerin ama bir şeyler yaşanmadan ders çıkarılmıyor ne yazık ki ve seni her zaman koruyamazlar bazı şeyleri öğrenmen lazım ayrıca belki iyiye gidecekti diye kendi kendini yemektense yaşa sonunda en fazla bir süre acını çeker yoluna devam edersin hayat bitmiyor. Bu arada ben senin yaşadığın olayın tam tersini yaşadım eski Bi arkadaşım beni sevdiğini söyledi çok koştu peşimden ama ben istemiyordum asla. Ama yakın arkadaşlarım annem de dahil olmak üzere onun saf sevdiğini ve geleceğim olacağına inancı tamdı beni zoraki ikna ettiler zorlu bi 2 buçuk sene sürdü ve nedensizce giden taraf o oldu meğerse hiç gösterdiği gibi biri değilmiş onun için yaptığım fedakarlıklar yanıma kaldı. Bana onunla olmam için akıl veren herkes bin pişman bu yüzden kimin ne çıkacağı belli olmaz sadece burdan dersimi aldım acımı çektim hayatıma öyle yada böyle devam ediyorum. Hayat senin karar senin ama sonunda çilesini de çeken sensin bunu unutma cesaretliysen devam et. Good luck baby 😇
         sairsel
         Toplumsal kabul görmeyen, özellikle aile onayı olmayan ilişkiler çabuk yıpranır. Böyle bir durumda özellikle siz çok arada kalabilirsiniz. İlişkiniz yüzünden aile bireylerinizle veya arkadaşlarınızla aranız açılabilir.
          amakafamiznasiguzel1
          Olurum. Oldum da. Çok mu iyi oldu? Yoo aynı son işte. Ama yine olur muyum? Olurum. Arsızım olum ben
           dr.rock
           arkadaşlığın biterse bitsin, ne zaman yaşayacaksın bu duyguyu... Bende barda sahne aldım, sevgilim sağ köşedeki masada beni izledi bazen, şarkıları gözünün içine baka baka söyledim, gelemediğinde programı bitirip yanına koştum. O bku yiycek adam her yerde yer... Kriminal bir durum yoksa ve +18 isen bak dalgana Onlar bilemez Sen bilirsin
            absurdizm
            Sen mutluysan seni sevenlerde mutlu olmalı. Dümdüz devam et.
             mahir-aktas
             Keşke dememek için zaman tanımalısın ilişkiye. Gözlemlemelisin, anın ve o muhteşem duyguların tadını çıkarmalısın. Zira hayat kısa ve zamanı geri döndüremiyorsunuz. Gerisi hikaye. Ask güzel şey..
              kanzap
              Ailem ve arkadaşlarım, özel hayatımdaki konularla ilgili karar verme aşamalarında bir etkisi olmuyor, olmaz. Tıpkı benim de aynı şekilde etkisiz olmam gibi.
               monaiman
               Ailenle, arkadaşlarınla değil seninle yaşayacak ilişkiyi. Sen ver kararı.
                rosemary_
                ben olamadım :) 15 yaşındayken bir çocukla tanışmıştım ailem de ailesini tanıyormuş, bizimkiler öğrenince durumu hemen devreye girmişlerdi. biz de ayrılmak durumunda kalmıştık. o kişi şu anda evli mutlu ve çocuklu bense sap olarak hayatıma devam ediyorum :)
                 burakb_
                 Arkadaşlarımın tavsiyelerini mutlaka göz önüne alırım ama eninde sonunda engel olamazlar, ailemin ise ne kadar büyük tepki verdiğine bağlı. Şiddetli bir karşı çıkış olmadığı sürece problem olacağını sanmıyorum.
                  asit
                  ailemle birlikte olduğum kişileri hiç yan yana getirmedim.. Ya da tanıştırmadım
                   tivayci
                   Bir doğruya bin kişi yanlış diyebilir görülmemiş şey değil. Önemli olan senin ne düşündüğün. Bence karşı çıkanların niçin karşı çıktıklarını iyi anlayıp sonra o şey gerçek mi ve bu senin için büyük bir sorun mu onu düşün ve yine kendi kararını kendin ver. Herkes bir şeyler bilir o yüzden hiç bir fikir yabana atılmamalı. Ama kimse seni senden iyi bilemez o yüzden son kararı kimseye bıralmamalı. Diye düşünüyorum nacizhane. Umarım hayırlısı ne ise o olur hakkında
                    patronice24
                    Kimseyi dinlemeden birlikte oldum, psikolojik şiddet, baskı vb durumlara çok direndim. Maddi olarak yetersiz görüyorlardı, umursamadım.iyi ki de dinlememişim. Çok çalıştı ve Para itimiz köpeğimiz oldu. İllaki gel git yaşadık, ama herkesi çok şaşırttık.
                     mevsimlerdensnbahar61
                     Yani hızlı ilerleme zamana yay derim ki öyle ilişkiler daha güçlü olur diye düşünüyorum zaten tanıyorsun çocuğu ki bu bi avantaj bi anda kestirip atamazsın tabiki zamanla anlarsın zaten ailen mi haklı sen mi
                      visnelikapkek
                      Senin gözünün göremediği şeyleri görmüş olabilirler. Senin iyiliğini en çok isteyen kişiler onlar. Bence ilişkinizi gözden geçirmende fayda olabilir :)
                       bendemistimama
                       Valla bacim soyle bir cevreme bakiyorum bu konuda ailesini dinlemeyenler hepsi olmasada yuzde 90i pisman oluyo. Kalanda pismanlikla rezil olurum arasinda. Onlarin kalbini almadan adim atma bence
                       /
                       0

                       Tarihe Göre

                       İçerik bulunamadı.