165
4.11.2020
Ailenin ve Arkadaşlarının Onaylamadığı Bir Kişiyle Birlikte Olur musun?
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   gulfemkaya
   Herkese iyi akşamlar arkadaşlar, Bir süredir buralardayım. İnsanların anlattıkları hikayelere samimi bir şekilde yorum yapıyor herkes. Buna güvenerek ben de bir şey danışmak istiyorum size. Şu sıralar en yakın arkadaşımla flört ediyoruz. Her şey o kadar güzel ilerliyor ki. Birlikte çok eğleniyoruz, çok mutluyuz. Sanki çok uzun süredir birlikteymişim gibi. Zaten arkadaşken de çok iyi anlaşıyorduk ama şu anda aramızdaki tutkuyu tarif edecek bir şey bulamıyorum. Genelde babam dışında bütün ailemle yaşadığım ilişkiyi paylaşırım. Fikirlerine önem veriyorum. Normalde ilişkilerime karışmayan annem ve ablam bu sefer kesinlikle olmaz, bu çocuk seni yarı yolda bırakır, güven vermiyor. Hem yakın arkadaştan da ilişki mi olur. Arkadaşlığa benzemez, yürümez bu iş diyorlar. Bir de flörtüm şu anda bir barda sürekli sahne alması. Arkadaşlarımın da büyük bir kısmı ailemle aynı fikirdeler. İlişkiye sadık kalabileceğine inanmıyor kimse. Ben de geçmişinde kızlarla genelde kısa süreli ilişkiler yaşadığını biliyorum evet uzun süredir de yakın arkadaşım. Herkes arkadaşlık ilişkimizi bozmamız gerektiğini ileride çok üzüleceğimizi söylüyor. Şu anda kimseye karşı hissetmediğim şeyleri ona karşı hissediyorum ve bunu bozmak istemiyorum. Zaten artık arkadaş olarak kalabilir miyiz ki? Ailemin ve arkadaşlarımın büyük bir çoğunluğunun hemfikir olması da içime bir kurt düşüyor açıkçası. Ne yapmam gerektiğini bilmiyorum. Size de danışmak istiyorum ailenizin ya da arkadaşlarınız sevdiğiniz kişiyi onaylamasa da o kişiyle birlikte olur musunuz?
    handeyakar07
    Olurum. Çünkü para onaylıyor.
     absurdizm
     Sen mutluysan seni sevenlerde mutlu olmalı. Dümdüz devam et.
      redblack
      Oldum ve hakli ciktilar 😁
       visnelikapkek
       Senin gözünün göremediği şeyleri görmüş olabilirler. Senin iyiliğini en çok isteyen kişiler onlar. Bence ilişkinizi gözden geçirmende fayda olabilir :)
        imailahorsilahh
        Aşk... Öyle kim ne dedi, öyle mi oldu, o öyle bu böyleydiye bakılmadan yaşanmalı. Ancak şu da var biri annen diğeri ablan naçizane fikrim şudur;aile bireylerinin de fikirlerine önem vererek yaşa ilişkini iyi gözlemle, bilhassa insanlara karşı olan davranışlarını.(ilişki işlerinde insan bazı şeyleri göremeyebiliyor) Haklı çıkacaklar demek istemiyorum. Ama genelde öyle oluyor(tecrübeyle sabit) umarım yanılırlar ve çok mutlu olursun....
         gregory_
         Müzisyenden zarar gelmez bildigin yolda devam et, senin hayatin sen yaşa.
          mevsimlerdensnbahar61
          Ailemin söylediklerini kulak aradı etmem
           buse01
           Eğer iyi biriyse zaten dinlemem onları
            mevsimlerdensnbahar61
            Yani hızlı ilerleme zamana yay derim ki öyle ilişkiler daha güçlü olur diye düşünüyorum zaten tanıyorsun çocuğu ki bu bi avantaj bi anda kestirip atamazsın tabiki zamanla anlarsın zaten ailen mi haklı sen mi
             dr.rock
             arkadaşlığın biterse bitsin, ne zaman yaşayacaksın bu duyguyu... Bende barda sahne aldım, sevgilim sağ köşedeki masada beni izledi bazen, şarkıları gözünün içine baka baka söyledim, gelemediğinde programı bitirip yanına koştum. O bku yiycek adam her yerde yer... Kriminal bir durum yoksa ve +18 isen bak dalgana Onlar bilemez Sen bilirsin
              amakafamiznasiguzel1
              Olurum. Oldum da. Çok mu iyi oldu? Yoo aynı son işte. Ama yine olur muyum? Olurum. Arsızım olum ben
               wizarddenizz
               Sonradan içinde kalıp pişman olmaktansa bence devam et ilişkiye. Hataysa eğer tecrübe olur ders çıkarırsın değilse de mutlu bir ilişkin olur.
                sairsel
                Toplumsal kabul görmeyen, özellikle aile onayı olmayan ilişkiler çabuk yıpranır. Böyle bir durumda özellikle siz çok arada kalabilirsiniz. İlişkiniz yüzünden aile bireylerinizle veya arkadaşlarınızla aranız açılabilir.
                 patronice24
                 Kimseyi dinlemeden birlikte oldum, psikolojik şiddet, baskı vb durumlara çok direndim. Maddi olarak yetersiz görüyorlardı, umursamadım.iyi ki de dinlememişim. Çok çalıştı ve Para itimiz köpeğimiz oldu. İllaki gel git yaşadık, ama herkesi çok şaşırttık.
                  tivayci
                  Bir doğruya bin kişi yanlış diyebilir görülmemiş şey değil. Önemli olan senin ne düşündüğün. Bence karşı çıkanların niçin karşı çıktıklarını iyi anlayıp sonra o şey gerçek mi ve bu senin için büyük bir sorun mu onu düşün ve yine kendi kararını kendin ver. Herkes bir şeyler bilir o yüzden hiç bir fikir yabana atılmamalı. Ama kimse seni senden iyi bilemez o yüzden son kararı kimseye bıralmamalı. Diye düşünüyorum nacizhane. Umarım hayırlısı ne ise o olur hakkında
                   asit
                   ailemle birlikte olduğum kişileri hiç yan yana getirmedim.. Ya da tanıştırmadım
                    burakb_
                    Arkadaşlarımın tavsiyelerini mutlaka göz önüne alırım ama eninde sonunda engel olamazlar, ailemin ise ne kadar büyük tepki verdiğine bağlı. Şiddetli bir karşı çıkış olmadığı sürece problem olacağını sanmıyorum.
                     rosemary_
                     ben olamadım :) 15 yaşındayken bir çocukla tanışmıştım ailem de ailesini tanıyormuş, bizimkiler öğrenince durumu hemen devreye girmişlerdi. biz de ayrılmak durumunda kalmıştık. o kişi şu anda evli mutlu ve çocuklu bense sap olarak hayatıma devam ediyorum :)
                      muzlu-pasta
                      Bffim onaylamdıysa vardır bir bokluk bi düşünürüm denemeden geçiririm
                      /
                      0

                      Tarihe Göre

                      İçerik bulunamadı.