Ailelerin Çocuklarının Cinsiyetlerine Bağlı Olarak Değiştirdikleri Davranışları
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   gizemino
   Sürekli başıma gelen bir durumdan bahsetmek istiyorum size. Özellikle kızlar bu konuda beni daha iyi anlayacaktır. Anne veya baba fark etmezsin özellikle diğer akrabalar ne zaman bir ev iş olsa hadi sen kızsın abini yorma diyerek her şeyi yaptırılmaya maruz bırakılıyor. İleride evliliklerde problemlerin en büyük sebebi de bu iş bölümünün yapılamaması bence. Neyse sonuçta aynı yaşlardayız. İkimizin de eli ayağı tutuyor. En ufağından yani masa kurmak ya da kaldırmak zor bir iş değil bence. Bir işin ucundan tutsalar ölürler mi Allah aşkına. Hele bir de arada erkek çocuklarının yardım edesi gelmişse millet hemen bir ayıplayamaya başlıyor. Aaa bu yaştaki erkek iş mi yapar diye. Siz vakti zamanında işe gidiyor, yoruluyor, beyim diye iş yaptırmamış olabilirsiniz ama ben abimle aramda yaş veya cinsiyetle doğru orantılı bir iş yapmamazlık olduğunu düşünmüyorum.
    ormanci
    Biz 3 erkek kardeşiz. Benim çocukluğum öyle erkek şunu yapmaz erkek bunu yapmaz diye geçmedi. Anneme herzaman yardımcı olup ev işleri yaptım ve bundan hiçbir zaman gocunmadim. Benim gördüğüm ve yaşadığım bunlar. Allah nasip ederde bı yuva kurarsam bunları unutmayacağımı düşünüyorum. Benim eşim bunları dusunmeyecek aynı şekil çocuklarımızada bu yönde eğitim vericem. :)
     mrsnl33
     Bizde dort kardesiz bir ablam,iki kiz kardeşim var.Küçük yaştan beri hep anneme yardım etme merakım vardi😂😂😂😂Annem ne zaman evde temizlik yapsa bende elime bi bez alır toz almaya çalışırdım bu huyum hala da devam ediyor😂😂😂😂😂Babam kucukken çok kızardı kiz cocugumusun sen ne işin var bunlarla diye ama artık o da alisti
      kania_
      He ya gizemino ne zmn annem babama bi iş söylese kızım gel sen yap diyo.Diyorımki sana dedi sonrada terbiyesiz oluyom ben anlamıyom bu işi ya .Bişe dediklerinde yapmıyım hemen terbiyesiz oluyom
       badideasensei
       Benim babam olacak kişi cam da siler yeri geldiğinde. Yemek de yapar temizlik de. Onun ailesi erkek adam evine yardım etmez kafasındaymış ama.
       /
       0

       Tarihe Göre

       İçerik bulunamadı.