Aile İçi Şiddetin Yaşandığı Evlilikler Devlet Eli İle Sonlandırılmalı Mıdır?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   mrlawyerkk
   Merhaba arkadaşlar, yine bir uluslararası münazara konusu ile karşınızdayım. Eşler arasında yaşanan şiddet sonucunda tarafların rızasına bakılmaksızın evlilik sonlandırılmalı mıdır? Türkiye'de aile içi şiddet ve bununla birlikte gelen kadın cinayetleri boyumuzu aşmış durumda. Her gün yeni bir kadın cinayeti haberi ile güne başlıyoruz. Bugün Ankara Keçiören'de bir baba, eşi ve iki çocuğunu kafalarına ateş etmek sureti ile katletti. Komşularla yapılan röportajlarda ailenin zaman zaman kavga ettikleri, çocuklar ve annenin şiddet gördüğü öğrenildi. Aile içi şiddetin olduğu evlilikler devlet eli ile sonlandırılıyor olsa nasıl olurdu?
    asit
    Evlilik sonlansa bile adam gidip kadına çocuğa musallat oluyor bir şekilde yine zarar veriyor
     okadin
     Tarafların rızası olmaksızın boşanmayı gerçekleştirmek doğru olur mu bilmemiyorum ama boşanma kararı alan kadınlara devletin destek olması gerekir. Bugün dava parası olmadığı için boşanma davası açamayan, eşi tarafından sırf bu sebeple bilinçli olarak parasız bırakılan birçok kadın var.
      sedefartuny
      Şikayetçi olan, uzaklaştırma kararı aldıran ya da aldırmak isteyen kadınların beyanlarını dikkate alsınlar yeter. Tek çözüm bu değil. Eğitim, eğitim, eğitim. Bir şekilde şiddet gösteren bu zihinleri eğitmeliyiz.
       me_out_bye
       Olur. İyi olur. Ama bıraksama maval okumayı hikaye anlatmayı. Daha boşanmış kadının güvenliğini sağlayamıyor da..... Kadın 20kere kanitlarla ifade ettiği halde beni tehdit ediyor öldürecek diye. Öldürene kdr bir bk yapmiyorlar. Birde yuvayı mı ayırcak ? Devlet kendisi ?
        detokssuyu
        Bir çözüm olabileceğini düşünmüyorum. Kaldı ki bizim aileye, kadına çok saygılı olan devletimiz (!) yuva yıkan devlet olmaz. Onlara ters böyle şeyler. Onlar için kadın dayak yesin, öldürülsün, eve hapsolsun ama boşanmasın.
         mehmet_08
         hayır
          absurdizm
          Şiddeti ortaya çıkaran kişi onarılmalı
           tivayci
           O kadarı hak ve özgürlüklere ağır müdahele olur ancak, devlet suçu cezanlandırsa yeter bence.
            peripedia
            Olmalı. Eşine şiddet uygularsan evliliğin biter bu kadar net. Ama ben seviyorum yok. Sevdiğine şiddet uygulayamazsın, ama ben affettim. Affedemezsin, seni döven birini affetmemelisin. Devlet zoru ile de olsa bunun öğretilmesi lazım.
             dr.rock
             Nası yani anlamadım ben, şiddet gören taraf bitirmek istemiyor ama devlet mi boşuyor. Nasıl olacak o iş... Bide bu öldürmek ya da darp etmek için taraflardan sosyopat olanına motivasyon sağlar sanki bizim ülkede
              vogelfrei
              Şöyle görselleri lütfen paylaşmayalım, bu şiddeti normalleştirmekten başka bir şey değil. Görüntüsünün bile gösterilebilir, kabul edilebilir bir yanı yok
              /
              0

              Tarihe Göre

              İçerik bulunamadı.