Aile Bakanı Derya Yanık'ın 'Kadına Yönelik Şiddet Hakkında 'Artış Tolere Edilebilir' Açıklaması
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   gulfemkaya
   Gerçekten bir Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanının ağzından çıkan sözler olduğuna inanmak istemiyorum ama öyleymiş. İnanamıyorum ya. TBMM Kadına Yönelik Şiddetin Sebeplerinin Belirlenmesi Araştırma Komisyonu’na “Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele” hakkında yaptığı sunumda şöyle demiş : “Pandemi sebebiyle oluşan ve alışkanlıkları bir anlamda değiştiren, şiddeti oransal olarak değilse bile yoğunluğunu biraz daha arttıran bir dönemden bahsediyoruz. Ocak 2020 itibarıyla 19 bin 582 olan sayı, şubat-martta tolere edilebilir sayılarla artarken, Nisan 2020’de ciddi bir düşüş gösteriyor. Sonra tekrar artmaya başladığını görüyoruz. Bu da pandeminin etkilerinin yani nisanda ilk pandemiyle karşılamanın getirdiği bir şaşkınlık ve nasıl diyelim, belki hayata tutunma çabası ‘survive’ duygusu devam ederken, sonrasında o stresin oluşturduğu ciddi bir yükselmeyi görüyoruz ve daha sonra tekrar Ocak 2020’de başladığı veya Şubat 2020’de pandemi öncesine doğru ilerlediğini görüyoruz" Gerçekten tolere edebilir miyiz? Bir kadın olarak sırf kadın olduğu ve hizmetçi gibi davranmayı reddettiği hadi onu da geçtim hiçbir sebep yokken keyfi olarak şiddet gören kadınların çektiği bu acıyı tolere edebiliyor musun? Gördüğümden beri sinirden yerimde duramadım.
    -lucy-
    Tolere edilebilir mi? Yanlış okudum inşallah. Elim ayağım titriyor. Saçmalamayın aw. Sizce tolere edilebilir mi? Kadınlar, bildiğin erkekler gibi sadece p...si olmayan ama bi canı bi kalbi bi duygusu olan, canlılar. Onlara herhangi türden şiddet uygulayanlar ise canlı kategorisine giremez. Bu tolere edilemez. Artık birileri keşke beynine koysa. KADINLAR DA İNSAN! ŞİDDETİN HER TÜRLÜSÜNE KARŞIYIZ!
     palmiye
     İşe her gittiğimde en az üç aile ici şiddet vakasına gidiyorum ve bu sayı hiçte tolere edilebilir değil bence. Ve durum sadece kadınlada sınırlı değil maalesef. Çoğunun ortak noktası maddiyat, ekonomik sıkıntılar. Lütfen artık görmezden gelmeyi kesip bakan olarak bir şeylerin çaresine bakın. Birbirine bağıran çiftleri, gözü yaşlı çocukları ve kadınları, cinnet noktasındaki bireyleri görmekten YORULDUM/DUK. Evime her geldiğimde acaba şu an hangi evde sıkıntı var diye düşünmek acı veriyor.
      berat_redflag
      Türkiyenin aq
       imcherry_
       bu kadın cidden delirmiş
        fiona_in_the_tower
        bu şekilde düşünen herkes umarım nasıl bir şey olduğunu tadarlar ve anlarlar sorun olacağını sanmıyorum zaten tolere edebilecek insanlar
         ulanayca
         aile bakanı olmaktan aşırı uzak cümleler kuruyo bu kadın. bu makama nasıl geldiği aşikar
          ahpte-pateh
          Tanım: Afiyetle dayağını yiyip tolere eden kadın kişisinin aynı kerizliği hemcinslerinden beklemesi durumu. Tolereni siksinler senin. Bu karı bakan olduğundan beri pot üstüne pot kırıyor. Çok aptal bir insan bence. Önceki bakan da saçmalıyordu bu da daha da saçmalayan bir insan. Gelen gideni aratıyor.
           kisacadeniz
           Bu bakan geldiği günden beri doğru bir şey yaptı mı? Ben hiç denk gelmedim de
            gizemino
            Allah askina yapmayın şöyle şeyler ya. Cidden insanların sabrı kalmadı. Duracağını yeri biraz bilin Allah askina
             asit
             Kendileri değil şiddet burunlarından kıl aldırmaz ama dayak yiyen insanları tolere edebilirler. Güzel hikayeymiş. Şaşırtmamaya devam ediyorlar.
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.