Aile Bakanı Derya Yanık'ın 'Kadına Yönelik Şiddet Hakkında 'Artış Tolere Edilebilir' Açıklaması
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   gulfemkaya
   Gerçekten bir Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanının ağzından çıkan sözler olduğuna inanmak istemiyorum ama öyleymiş. İnanamıyorum ya. TBMM Kadına Yönelik Şiddetin Sebeplerinin Belirlenmesi Araştırma Komisyonu’na “Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele” hakkında yaptığı sunumda şöyle demiş : “Pandemi sebebiyle oluşan ve alışkanlıkları bir anlamda değiştiren, şiddeti oransal olarak değilse bile yoğunluğunu biraz daha arttıran bir dönemden bahsediyoruz. Ocak 2020 itibarıyla 19 bin 582 olan sayı, şubat-martta tolere edilebilir sayılarla artarken, Nisan 2020’de ciddi bir düşüş gösteriyor. Sonra tekrar artmaya başladığını görüyoruz. Bu da pandeminin etkilerinin yani nisanda ilk pandemiyle karşılamanın getirdiği bir şaşkınlık ve nasıl diyelim, belki hayata tutunma çabası ‘survive’ duygusu devam ederken, sonrasında o stresin oluşturduğu ciddi bir yükselmeyi görüyoruz ve daha sonra tekrar Ocak 2020’de başladığı veya Şubat 2020’de pandemi öncesine doğru ilerlediğini görüyoruz" Gerçekten tolere edebilir miyiz? Bir kadın olarak sırf kadın olduğu ve hizmetçi gibi davranmayı reddettiği hadi onu da geçtim hiçbir sebep yokken keyfi olarak şiddet gören kadınların çektiği bu acıyı tolere edebiliyor musun? Gördüğümden beri sinirden yerimde duramadım.
    lovewkoko
    bu bakanın acilen değişmesi gerekiyor. her söylediği her yaptığı falso. öyle yandaş medyada milleti fetöcü olmakla suçlamaya benzemez devletin koltuğu. o ağırlığı taşıyacak birisi lazım bu koltuğa. bu hanımefendi değil.
     berat_redflag
     Türkiyenin aq
      asit
      Kendileri değil şiddet burunlarından kıl aldırmaz ama dayak yiyen insanları tolere edebilirler. Güzel hikayeymiş. Şaşırtmamaya devam ediyorlar.
       -lucy-
       Tolere edilebilir mi? Yanlış okudum inşallah. Elim ayağım titriyor. Saçmalamayın aw. Sizce tolere edilebilir mi? Kadınlar, bildiğin erkekler gibi sadece p...si olmayan ama bi canı bi kalbi bi duygusu olan, canlılar. Onlara herhangi türden şiddet uygulayanlar ise canlı kategorisine giremez. Bu tolere edilemez. Artık birileri keşke beynine koysa. KADINLAR DA İNSAN! ŞİDDETİN HER TÜRLÜSÜNE KARŞIYIZ!
        palmiye
        İşe her gittiğimde en az üç aile ici şiddet vakasına gidiyorum ve bu sayı hiçte tolere edilebilir değil bence. Ve durum sadece kadınlada sınırlı değil maalesef. Çoğunun ortak noktası maddiyat, ekonomik sıkıntılar. Lütfen artık görmezden gelmeyi kesip bakan olarak bir şeylerin çaresine bakın. Birbirine bağıran çiftleri, gözü yaşlı çocukları ve kadınları, cinnet noktasındaki bireyleri görmekten YORULDUM/DUK. Evime her geldiğimde acaba şu an hangi evde sıkıntı var diye düşünmek acı veriyor.
         imcherry_
         bu kadın cidden delirmiş
          gizemino
          Allah askina yapmayın şöyle şeyler ya. Cidden insanların sabrı kalmadı. Duracağını yeri biraz bilin Allah askina
           kisacadeniz
           Bu bakan geldiği günden beri doğru bir şey yaptı mı? Ben hiç denk gelmedim de
            ahpte-pateh
            Tanım: Afiyetle dayağını yiyip tolere eden kadın kişisinin aynı kerizliği hemcinslerinden beklemesi durumu. Tolereni siksinler senin. Bu karı bakan olduğundan beri pot üstüne pot kırıyor. Çok aptal bir insan bence. Önceki bakan da saçmalıyordu bu da daha da saçmalayan bir insan. Gelen gideni aratıyor.
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.