Ahlak Kavramı Neyi İfade Eder?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   dilekk-turan
   Kylieyi severim. Yanlış anlaşılma olmasın. :)
    who_am_i
    Ahlak görecelidir bence
     dr.rock
     sex yaptığımızda utanmamız gerektiğini düşünmemizi isteyenlere AHLAK denir. Soyadları genellikle Erdoğan'dırlar. Ahlak ERDOĞAN
      redblack
      İnsanlarin goruslerine, inanclarina, tercihlerine saygili olmayi, durust olmayi, insanlarin emeklerini calmamayi, hatta sadece insan degil dogada var olan her canliya saygi duymayi ifade eder. Ayrica insan icin, işini liyakatle yapmaktir ahlakli olmak benim için (:
       cinayetvaraga
       Ben ahlaksızım. ben demiyorum buradaki bazı erdem, ihsan, ilim irfan sahibi az muhterem çok g*tveren müsveddeler var. onlar diyor.
        fuckerfukara
        Ahlak toplum düzenini sağlamaya yönelik dayatmalardır Hırsızlık birey için faydalıdır ama herkes yaparsa toplumu kaosa sürükler. Bu yüzden hırsızlık ahlaksızlık olarak insanlara dayatılmıştır Kısacası ahlak üst zümrenin alt zümreyi baskılamak için dayattığı doğruymuş gibi lanse edilen kurallardır Ahlak diye bir şey yoktur.
         thetalentedmrripley
         - Şu merdiven başında pazarlık yapan kadın bir fahişe mi? + Hayır. - Peki ya o sokağın başında bacaklarını gösteren? + Hayır. - Peki ya şu kadın? Baksana nasıl da şehvetle bakıyor. + Hayır o da değil. - Burada hiç fahişe yok mu, baksana şu kadınlara nasıl da giyinmişler? + Fahişe nedir, bay Burton? - Tenini parayla satan aşağılıklardır bay Vencanze. + Hayır bay Burton, fahişelik bu değildir. Fahişelik insanların hayatını bilmeden onları aşağılamak ve yargılamaktır. Sokağın sonunda bir berber var bay Burton. Lütfen aynaya bakınız. Orada var olan en büyük fahişeyi göreceksiniz. Ahlak; güçlü fahişelerin kendinde olmayan özellikleri ve yapamadıkları şeyleri KÖTÜ/YANLIŞ, kendinde olan özellikleri ve rahatça yapabildikleri şeyleri ise İYİ/DOĞRU olarak adlandırdıkları ve herkese dayattıkları kurallar silsilesine verdikleri ad.
          duyarplus
          -Dünyada başkalarının da olduğunu bilmektir. -Ben özgürüm kimse bana karışamaz diyerek çevredekileri rahatsız etmemektir. -Kendi çıkarı için diğer canlıların haklarını gasp etmemektir. -Hangi makamda olursa olsun insan olduğunu unutmamaktır. Özet olarak ahlak toplumdaki sorumluluklarımızdır.
           dr.rock
           Bunu ben ekmeksiz yerim
            raselika
            Ahlak insanların kendi değerlerine göre uydurduğu bir kavram bence. Özellikle erkek egemen bir dünyada yaşadığımızı göz önünde bulundurursak ahlak kavramı sadece erkeklerin düzen içerisinde keyiflerine ve kendi çıkarlarına göre belirledikleri şeyden öteye gidemez.
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.