Afrikalı Sığınmacılar İle Suriyelileri Karşılaştırmak
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   peripedia
   Herkesin dilinde "Bakın Afrikalılara saat satıyorlar, kendi paralarını kendileri kazanıyor, devletten destek almıyorlar, sorun çıkarmıyorlar..." ve türevi cümleler. İyi de bu doğru bir kıstas mıdır? Ülkemizdeki mültecileri, sığınmacıları adına her ne derseniz deyin kıyaslamak bu durumu normalize etmek olmuyor mu? Kuzey Kore değiliz tabii ki ülkemize beyin göçü de alabiliriz işçi göçü de ama Suriyeli mevzu biliyorsunuz ki bambaşka, Afgan mevzu aynı şekilde.
    sairsel
    Nereden geldiği, kim olduğu hiç önemli değil, hepside gitmelidir!
     lewm__
     şimdi afganlar ile Suriyelilerimi karşılaştırma yapacağız?afganlarla Afrikalılar mı?yoksa Afrikalılar la Suriyelilerimi?🤷bu nasıl bir Soru🤦
      voila
      Ben hiç sorun çıkartan Afrikalı görmedim, hepsi kendi halinde takılıyor ve köpek gibi üremiyor. Suriyeliler de aynı şekilde davransaydı bu kadar sorun edilmeyecektiler. Afrika diye eziklediğimiz yer bile orta doğudan daha medeni insan çıkartıyor. Afrikalılar Suriyelilerden daha iyi olduğu gibi Suriyeliler de Afganlardan daha iyi gibi gözüküyor. Beterin beteri var diye göstererekten bizi bunlara alıştırmaya çalışıyorlar, buna yemin edebilirim ama ispatlayamam. Medeni hallerinden dolayı Afrikalılara daha toleranslı olsam da ben her türlü ülkemde yabancı uyruklu insan görmek istemiyorum. Hele ki Araplara gram tahammülüm yok, iğrenç kültürlerini de alıp çöllerine siktir olabilirler.
       merutsukun
       Yaşadığım sokaktaki yabancı yerler; 1 Özbek berber 2 Suriyeli Berber (birisi suriyeli bakkalın yanında diğeri de sanırım güzellik salonu) 1 Afgan bakkal (kapısında dev afgan bayrağı basımlı) 1 suriyeli bakkal (arap atıştırmalıkları alıyorum bazen, mantılı cipsi çok güzel)
       /
       0

       Tarihe Göre

       İçerik bulunamadı.