Afganistan'dan Akın Akın Gelen Genç Erkek Toplulukların Asıl Amacı
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   _sofia_
   Bu yasa dışı göç herhangi bir ayaklanma ya da muhalif direnişe karşı olası bir milis güç oluşturma hazırlığı mı? Bu insanlar nerede konuşlandırılıp, ne yer, ne içer, kim organize edip ne amaçlarlar? Bir de bir şey var.... Bu ülke kime emanet?
    absurdizm
    Cumhurbaşkanı seçimlerinden sonra eğer baştaki kişi tekrar Cumhurbaşkanı olmazsa bunlar sınır dışı edilir. Hepsinin oy toplamak için olduğunu düşünüyorum. Ülkeye her giren Türk vatandaşı olacak yakinda
     absurdizm
     Ülke bir şeyler yapmaya çalışan akıllı gençlere emanet. Bundan kastım iç savaş falan değil. Mesela farklı bir ülkede doktor olup o ülkeyi kalkındıracagina kendi ülkesini duyurmak için savaşanlar. Bu gençler kurtaracak. Ülke akıllı gençlere emanet
      1cerenaltay
      O kadar fazla şikayet var ki çevreden gelen. Taciz, tecavüz, hırsızlık, gasp... Ülke zaten orospu çocuklarıyla doluydu iyice akın ediyor piçler.
       eski_bi_tanidik
       Hic bunların cocuklari anneleri babaları dedeleri yok mu merak ediyorum. Asker ordusu gibi
        cinayetvaraga
        mesela seçim kaubedilirse ve kimliği olmayan bu adamlar sokakta kol gezerse, kaos yaratmak için onlardan iyisi mi var? veya seçime kadar onlara kimlik verilirse seçim kazandırmaz mı bu çapuocular? hangisini verelim?
         strangestar
         İç savaş veya oy için kendilerinin söyledikleri Avrupa'ya geçip çalışmak ama neyin doğru olduğunu zaman gösterecek
          tsukyomi
          İç savaş için her şeyi deniyorlar. Yangın mı? Çıksın harlayalım. Afganlar mı geliyor? Gelsin kapıştıralım. Arada çay falan fırlatalım, nasıl olsa harareti alan çay o değil. Bazı liderler arkasında tufan bırakır. Tarihte çok gördük bunları, zaman da döngüsel olduğuna göre..
           asit
           Kaos ortamı her türlü işlerine geliyor ve bir anda kendi kitlelerine umut ışığı olarak ortaya çıkıyorlar. 19 yıldır bu hiç sekmedi.
            illegal_bro
            Önce Suriyeliler şimdi de bunlar. Savaşı çok iyi bilen ve diğer devletlerle arası çok iyi olan Taliban, İktidar desteğiyle muhafazakar bir Arap toplumu kurmak için Türkiye'ye geldi bence. ABD bir anda Afganistan'ı Türkiye'ye bırakıp çekildi. Büyük işler dönüyor.
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.