76
31.10.2020
Adil Olmayan Kanunlar Çiğnenmeli midir?
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   mrlawyerkk
   Uluslararası münazaralarda tartışılan en önemli konulardan biri bu başlık arkadaşlar. Dünya üzerinde adil olmayan birçok kanun mevcut. Kanunlara uymak bireyin temel ödevlerinden biri. Adil olmayan kanunlara bu kanunların değişimine rıza alınana kadar itaat etmek görev addediliyor bizlere. Aksi taktirde kaosun kaçınılmaz olacağı düşünülüyor. Bir söz var diyor ki; "Adaletin küçüldüğü ülkelerde, büyük olan artık suçlulardır." siz ne dersiniz? Adil olmayan kanunlar çiğnenmeli midir?
    nobodyy1
    Adil olan şey nedir ki? Sen önce bi onu açıkla. Herkesin istediği her şeye adil dememesi için yazılı kanunlar, yazılı olmayan kurallar var. O yüzden hayır, ciğnenmemeli. Şimdi örnek olarak Almanyaya bakın. ülkenin içinde resmen Kaos var. nerdeyse 2 mio. cahil insan "benim sağlığım, benim haklarım" diye kuralları çiğneyip kitlesel protestolara katılıyorlar. Nasıl olacak o iş? Adil şey nerde? Hangi kişisel görüşler için koskoca kanunlar çiğnenmeli?
     okadin
     Ne münasebet? Kanunlar bu gibi durumların önüne geçmek için var zaten. Adil olmayanlarla ise ancak hukuk savaşı ile mücadele edebiliriz.
      handeyakar07
      Hande Yakar kanun gibi kadındır. Onu da çiğneyebilen çıkmadı.
       redblack
       Bununla ilgili beyin firtinasi yapilir ama ben yorgunum.
        ceviz-agaci
        Tüm kanunları çiğnerim darma duman ederim toz bulutunu minnak ağzımla üflerim kanunda neymiş
         sedefartuny
         Çiğnemeyi dahi beceremeyiz biz. Adil olmayan kanunların dahi farkında değilizdir eminim. Adil olan ile eşit olanı birbirine çok fazla karıştıran bir milletiz çünkü.
          peripedia
          Çiğnenmemeli, kaos kaçınılmaz olur tabii herkesin kanun çiğnediği bir ülkede. Adaletsizlikle bu şekilde mücadele edileceğini düşünmek doğru değil.
           littlejohn
           kanun kanundur. çiğnenirse sonucu malumdur. (malesef)
            asit
            hangi kanunun nasıl adil olup olmadığı kararını kim verecek ? Sana göre adil olmayan kanunu çiğnerken diğer insanların hakkına girmek ne kadar adil ?
             dioberbat
             Şeriat gelse bile ciğnenmemeli ama sert bir şekilde eleştirilmeli bence
              the_lord
              KPSS de birinci yerine dayısı olan atanıyor yazılı olmayana boyun eğen bir millet yazılı olanı nasıl çiğneyecek :) Kanunları çiğneyebilen insanlar da var haksızlığa sessiz kalmayanlar! Onların çoğu içerde zaten ve adalet dağıtmaya ordan devam ediyorlar Kanun bir kadına tecavüz edip hayatını bitirene 2 yıl ceza veriyor mesela ama o içerideki adalet dağıtıcılar onu içeride katlediyor. Yani adalet istiyorsan bu ülkede maalesef bedeli özgürlüğün.
               bisosyolog
               Kanunları insan yapar. Hata olması normaldir. Yasalar her şeyden üstündür ama kendilerinin yasa değeri kaldığı sürece. Bir yerde yolsuzluk varsa o kanuna artık kanun diyemezsiniz
                detokssuyu
                Adalet arayışı kanunları çiğneyerek gerçekleşebilecek bir şey değil.
                 _gizem_
                 tabi ki hayır kurallar onlara uymamız için var her ne kadar adil olmayan kurallar olsa da
                  karabasanmanyak
                  çok adil değilse ve katı bir cezası yoksa çiğneyip hukuki soruşturma başlatırım,olmazsa protesto başlatıp bu işi büyütürüm
                   zuhredorukta
                   Kanunların çiğnenmesi insanların etik normunu kaybetmesine ve buna bağlı olarak toplumun bir kaos haline gelmesine sebep olur. Yani çiğnenmemeli ama değiştirilemesi için mücadele edilmesi gerekir.
                    duygu34
                    Anasi bile aglatilir
                     korsanimam
                     Neyin adil olup olmadığını kamunun belirlemesi çok mantıklı değil mi ya(!)
                      island_ada
                      adalet anlayışım kanunlara göre değişmiyor o yüzden ben adaletli olduğunu düşündüğüm şeyi yaparım, kimse bana tecavüz eden adamın dışarıda dolaşabileceğini söyleyemez!!!!
                       bendemistimama
                       Pasif direnis diyosun, olmali mi diyosun? Olmali ama bu ulkede pasif direnis dersen cok farkli anlasilir john locke
                       /
                       0

                       Tarihe Göre

                       İçerik bulunamadı.