Adil Olmayan Kanunlar Çiğnenmeli midir?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   mrlawyerkk
   Uluslararası münazaralarda tartışılan en önemli konulardan biri bu başlık arkadaşlar. Dünya üzerinde adil olmayan birçok kanun mevcut. Kanunlara uymak bireyin temel ödevlerinden biri. Adil olmayan kanunlara bu kanunların değişimine rıza alınana kadar itaat etmek görev addediliyor bizlere. Aksi taktirde kaosun kaçınılmaz olacağı düşünülüyor. Bir söz var diyor ki; "Adaletin küçüldüğü ülkelerde, büyük olan artık suçlulardır." siz ne dersiniz? Adil olmayan kanunlar çiğnenmeli midir?
    handeyakar07
    Hande Yakar kanun gibi kadındır. Onu da çiğneyebilen çıkmadı.
     okadin
     Ne münasebet? Kanunlar bu gibi durumların önüne geçmek için var zaten. Adil olmayanlarla ise ancak hukuk savaşı ile mücadele edebiliriz.
      ceviz-agaci
      Tüm kanunları çiğnerim darma duman ederim toz bulutunu minnak ağzımla üflerim kanunda neymiş
       sedefartuny
       Çiğnemeyi dahi beceremeyiz biz. Adil olmayan kanunların dahi farkında değilizdir eminim. Adil olan ile eşit olanı birbirine çok fazla karıştıran bir milletiz çünkü.
        asit
        hangi kanunun nasıl adil olup olmadığı kararını kim verecek ? Sana göre adil olmayan kanunu çiğnerken diğer insanların hakkına girmek ne kadar adil ?
         redblack
         Bununla ilgili beyin firtinasi yapilir ama ben yorgunum.
          littlejohn
          kanun kanundur. çiğnenirse sonucu malumdur. (malesef)
           nobodyy1
           Adil olan şey nedir ki? Sen önce bi onu açıkla. Herkesin istediği her şeye adil dememesi için yazılı kanunlar, yazılı olmayan kurallar var. O yüzden hayır, ciğnenmemeli. Şimdi örnek olarak Almanyaya bakın. ülkenin içinde resmen Kaos var. nerdeyse 2 mio. cahil insan "benim sağlığım, benim haklarım" diye kuralları çiğneyip kitlesel protestolara katılıyorlar. Nasıl olacak o iş? Adil şey nerde? Hangi kişisel görüşler için koskoca kanunlar çiğnenmeli?
            peripedia
            Çiğnenmemeli, kaos kaçınılmaz olur tabii herkesin kanun çiğnediği bir ülkede. Adaletsizlikle bu şekilde mücadele edileceğini düşünmek doğru değil.
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.