31
11.12.2020
Adı Taciz İddialarına Karışan Yazar İbrahim Çolak'ın İntihar Etmesi
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   furkanbozkurt
   "Me too" akımı sayesinde birçok kişi ifşa ediliyor ve edilmeye de devam edecek gibi duruyor. İfşa olanlardan biri de yazar İbrahim Çolak imiş. Dün attığı bi tweetin ardından da intihar etmiş. Bu duruma iftira vs diyenler olmuş ama bana kalırsa öyle değil. Yaptıklarından duyduğu utançla durumu vicdanına yediremeyip intihar etmiş adam. Çok bariz.
   https://twitter.com/ihtiyarkitabevi/status/1337097156625391616
   https://twitter.com/ihtiyarkitabevi/status/1337097156625391616
    me_out_bye
    iyi bok yaptın. Canı sıkılan intihar ediyor k. Yasaklansın şu iş. 🤔 Ne oldu şimdi 3 gün konuşulcan ertesi gün kimse şeyine takmayacak. Olan sana oldu 🤔 Kendinin masum olduğunu düşünüp kendini cezalandırmak ??? 🤔 Bu n skm salakça bişe. Stop that shit.
     mervenizz_
     Aslında empati kurmak zor değil adın tacizciye çıkıyor bütün Türkiye'de ifşalanıyorsun kimsenin yüzüne bakamayacak hale geliyorsun gerçekten intiharlık sebep ama bu haberler doğruysa diyecek bir şeyim yok.
      _gizem_
      sıkılan intihar ediyor artık
       me_out_bye
       M4l. Bu saatten sonra eşinin evladının yüzüne bakamam diyon ama intihar ediyon ? Baban intihar etti dendiğinde nasıl olacak o insanların gozunde. Ben olsam eşim ailem olacak. Bana bok atacaklar ? 🤔 Yılan gibi sadece kafa ezilip yok olana kdr uğraşirim. Tekrar tekrar kuyrumu kesseler çıkar geri 🤔 - Histe bozukluk 🤔 Devrik his. Ben anlayamamak. Gereksiz işler. 🙅🏻‍♂️ - Yüzüne bakamam diyo. E bıraktın gittin şimdi kimsesiz ? Histe devriklik. Bakma yüzüne boyundan aşağı bak yine yanlarında ol 🤔 Neyse banane. Nabarsa yapsınlar. 🤷🏻‍♂️🤷🏻‍♀️
        me_out_bye
        Ünlü bir diocu arkadaşimın dediği gibi: Fazla gurur göte vurur. Kaba söz ama doğru. Kim dediyse haklı.
         monaiman
         Kim aklı başındayken hayatına kıyabilr ki? Bir felaket oldu mu, orada ispat edecek bir şey kalmaz! Boşuna komplo teorileri üretmeyin aklınızda.
          demli_cay
          Yazışmalardan anladığım kadarıyla sanki sexting yapılmış ama tek taraflı verilmiş konuşmalar... Olay taciz midir değil midir net bilmiyoruz hala.
           dr.rock
           Tacizden gerçekten rahatsız olan kadın; 10 yıl sonra ifşa etmez, gider hukuka başvurur, kadın derneklerine gider, ifşa tüm kanallar denendikten sonra son çıkmazdır. Görünen bu değil, sosyal medyada yapılan bu değil. Böyle yapan kadın tacizci durumuna düşer. Hukuk çalıştırılmalı. "Kadına pozitif ayrımcılık" konusu istismar edilirse kadınlar zarar görür kadınlar dikkat: Sıradanlaştırılmasına müsade etmeyin hak sizin hakkınız valla benden demesi
            secilyurt
            adam bir nevi itiraf etmiş iyi olmuş
             tiroyitbezi
             Yazık. Bir anlık gafletle verilmiş karar gibi duruyor. Aklı başında bir insan hayatını bu sebepten sonlandırmaz kendini aklamaya çalışır. İşin kolayı ihtihar olmuş.
              raselika
              Eğer bu bir iftira olsaydı bence inatla ve gururla kendini savunabilirdi. Ölünün arkasından konuşulmaz ama eğer adı geçmişse mutlaka bir bit yeniği oluyor o işin içinde. Demek ki vicdanı ağır basmış ve canına kıymış. Ama yine de böyle masummuş gibi yazması biraz garip geldi.
               plazacalisani
               Yani olay bir iddia. Ancak adamın intihar etmesi biraz olayı kanıtlar nitelikte olmuş. Öyle bir şey yoksa niçin hukuksal mücadeleye başvurmadı? O kadar mı naifti ki yüreği iftirayı bile kaldıramadı? Bilemiyorum..
                damladamlo
                Kimse tacizcisinin ruh durumunu ya da sagligini gozetmek zorunda degil. Hicbir kadinin boyle bir yukumlulugu yok. Yapinca sorun degil de ortaya cikinca mi sorun? Bu hayatta her seyin bir bedeli var. sorumlulugunu alamayacaginiz hicbir seyi yapmayin o zaman
                 eflayilmaz
                 Sosyal medya hesaplarının çoğunda adam üzerinden çok üzerine gidiliyor işte intihar etmiş, linç kampanyaları vs. diyerek adama destek çıkıldığını gördüm ve hayretler içerisinde izledim. Şaka mı bu millet ya. Adam kendisi de yaptığı açıklamayla kabul ediyor. Evet intihar etmesi kesinlikle üzücü fakat taciz ettiği kadınların her gün bu travmaları yaşaması kolay mı?
                  bendemistimama
                  Bilemiyorum. Ama uzuldugum konu devlet fail ve magdur arasinda olan bir olayda ucuncu kisilerin partizanca olaya yaklasmalari.
                   bisosyolog
                   İntihar ederek suçunu kabul ediyor. Suçlu değilse bile suçlu gibi görülecek. Halbuki suçu kanıtlanana kadar herkes masumdur. O nedenle suçlu olduğunu düşünüyorum
                   /
                   0

                   Tarihe Göre

                   İçerik bulunamadı.