Açlık Sınırı 2.516 TL, Yoksulluk Sınırı 8.085 TL
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   dio-gundem
   Türk-İş, dört kişilik ailenin açlık sınırını 2.517 TL, yoksulluk sınırını ise 8.198 TL olarak açıkladı. Türk-İş’den yapılan açıklamada, Türk-İş araştırmasına göre 2020 Kasım ayında dört kişilik bir ailenin sağlıklı, dengeli ve yeterli beslenebilmesi için yapması gereken aylık gıda harcaması tutarının (açlık sınırı) 2.516,67 TL, gıda harcaması ile birlikte giyim, konut (kira, elektrik, su, yakıt), ulaşım, eğitim, sağlık ve benzeri ihtiyaçlar için yapılması zorunlu diğer aylık harcamalarının toplam tutarının (yoksulluk sınırı) 8.197,62 TL, bekâr bir çalışanın ‘yaşama maliyeti'nin ise aylık 3.073,63 TL olduğu kaydedildi. Dört kişilik bir ailenin aylık gıda harcamasının (mutfak masrafı) bir yıl öncesine göre 414 TL, temel ihtiyaçlar için yapması gereken toplam harcamanın ise 1.348 TL arttığına dikkat çekildi.
    redblack
    Şimdiden soylemek isterim, asgari ucret 4 kişi olarak hesaplanmaz, tek kisilik hesaplanir. Hukumeti savundugumu sanmayin, dogrusunu bilip oyle yorumlayin. Her gelismis toplumda kadin ve erkek birlikte iş gucune katilir. Kocam getirsin ailecek yiyelim devri geçeli çok oldu.
     amakafamiznasiguzel1
     bugün de zenginiz şükür
      eski_bi_tanidik
      O zaman biz ölüyüz
       csa
       Arada bir de 1, 2 ve 3 kişilik aileninkini açıklasalar ya :D 4 kişi ortalama diye hep 4 kişiye göre hesaplar...
        okisi
        anaa ben yokum lan o zaman devlet gözünde o zaman siktirip gideyim aq burdan
         rcon
         sefaletinizle boğuşun sizi gidi açlar.
          mrlawyerkk
          Yoksulluk sınırı denilen istatistikte sosyal faaliyet, çocukların eğitim giderleri falan var mı acaba yoksa aç kalmamak kaydı ile yenilen içilen gıdalar mı dahil. Büyük olasılıkla ikincisi.
           okadin
           E hani ekonomi şahlanıyordu ne oldu? insanlar aç dediğimizde dalga geçiyorsunuz, al çay iç diyorsunuz. Bu ülkede hangi sıradan vatandaş 8085 TL maaş alıyor? Ama ekonomi şahlanıyor, herkes çok iyi, çok mutlu değil mi?
            detokssuyu
            Ee sonuç? Açlık sınırının altında kalan bir asgari ücrete tabi şu an milyonlar. Bari şu verileri açıklayıp insanların asabını bozmayın. Gerçekten bu durum çok can sıkmaya başladı.
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.