ABD'de Polis Şiddeti Bitmiyor: Silahsız Siyahiye Yedi El Ateş Edildi...
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   dio-gundem
   ABD'de polis şiddetinin arkası kesilmiyor. George Floyd'un öldürülmesinin ardından başlayan protestolar henüz bitmemişken Wisconsin eyaletinde bir polis, Jacob Blake adlı bir siyahı 7 el ateş ederek vurdu...
   https://onedio.com/haber/abd-de-polis-siddeti-bitmiyor-silahsiz-siyahiye-yedi-el-ates-edildi-914942
   Görüntüler
   rahatsız edici olabilir: Kenosha kentinde yaşanan olaya dair sosyal medyada paylaşılan bir videoda Blake'in bir arabaya binmeye çalışırken polisin arkadan 7 el ateş etti görülüyor. BBC Türkçe'de yer alan habere göre, Blake'in sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu ve hastanede tedavi altında olduğu açıklandı. Blake'in babası ise yaptığı Facebook paylaşımında oğlunun hayatta olduğunu ve durumunun iyi olduğunu yazdı. Blake'in vurulmasının ardından eyalette protestolar başladı. Eylemciler güvenlik görevlileriyle çatıştı. Araçlar ateşe verildi, polis protestocuları engellemek için göz yaşartıcı gaz kullandı. Olaylar üzerine Kenosha'da bir günlük sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Wisconsin Valisi Tony Evers, silahsız olduğu bildirilen Blake'in vurulmasının ardından Twitter'da 5 mesajlık bir paylaşım yaptı.
   https://twitter.com/GovEvers/status/1297739244400594944
   https://twitter.com/GovEvers/status/1297739244400594944
   Evers, "Siyah Wisconsinlilerle ilişki kurarken aşırı güç kullanımına karşıyız" diye yazdı ve silahsız olduğu bildirilen Blake'in vurulmasını kınadı. Black Lives Matter örgütlenmelerinin sözcülerinden Clyde McLemore gazetecilere yaptığı açıklamada, "Hayal kırıklığı doruğa çıkıyor. Biz hasta ve yorgunuz" dedi. Kenosha İlçe Yönetim Kurulu Sorumlusu Zach Rodriguez, Wisconsin'de yayın yapan TV kanalı WDJT'ye yaptığı açıklamada, şehirde polislerin vücut kamerası takmasının zorunlu kılınması gerektiğini söyledi. Kenosha, eyaletin en büyük şehri Milwaukee'nin 65 km güneyinde, Michigan Gölü kenarında yer alan yaklaşık 100 bin kişilik bir yerleşim yeri. Siyah ABD'lilerin eyalette Milwaukee, Racine ve Beloit ile birlikte en yoğun yaşadığı 4 kentten birisi. Mayıs ayında George Floyd isimli bir siyah Minnesota'da polis tarafından gözaltına alınırken ölmüştü.
    me_out_bye
    Adam silahsız kavgaya yeltendiği yok polise zarar verebilecek bir pozisyon yok? Gayet şortla atlette dümdüz yürüyor. Yere yatırıp kelepçelesinler ? Boynundan tutup çekip çelme takıp yere yatırsın kelepçelesin ? Neden ateş ediyorsun ? "7 kez" ??? ... Bunlar şaşmış. Protestolar haklı. Acil polise çeki düzen verilmeli. Yetki verilmiş diye de bu kadar şımarılmaz suistimal edilmez.. Katliyam yapıyor elin polisine bak. Canı istediğini beğenmediğini öldürüyor. Adaletle yakından uzaktan alakası yok. Bizimkilerde süt dökmüş kedi. Palyoça gibi yapmışlar. Bir şeye ellemiyor hiç.
     ahmetsakar
     adam yürürken durdursana itin evladı. resmen ateş etmek için bahane aramış polis denen mahlukat. bunlar akıllanmayacak. siyahiler bu durumda ne yaparsa yapsın haklılar. eylemlerde yağma oluyormuş bilmem ne diye ağlamasın kimse.
     /
     0

     Tarihe Göre

     İçerik bulunamadı.