ABD Başkanı Biden, 1915 Olaylarını "Soykırım" Olarak Tanımladı
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   dio-gundem
   ABD Başkanı Biden, 1915 olaylarında Ermenilere yapılanı "Soykırım" olarak tanımladı. ABD Başkanı Joe Biden, 1915 olaylarına ilişkin açıklamasında, "Her yıl bugün Osmanlı dönemindeki Ermeni soykırımında ölenleri hatırlıyoruz ve böyle bir zulmün bir daha yaşanmaması için taahhüdümüzü yeniliyoruz." ifadesini kullandı. ABD Başkanı Joe Biden, 46'ncı başkanlık seçimi sürecinde, 1915 olaylarına sözde 'soykırım' diyeceğini belirtmişti. ABD'deki 50 eyaletin 49'u 1915 olaylarını sözde 'soykırım' olarak tanırken, sadece Mississippi olayları tarihçilerin değerlendirmesi gerektiğini söylemişti. Ankara ise, konuyla ilgili bugün 2021'de neyin değiştiğini merak ettiklerini belirtti. Soykırım nitelemesi için hukuki hiçbir şart olmadığını bildiren TBMM Başkanı Mustafa Şentop, "ABD'nin 2021'de alacağı siyasi tutum, değişikliğin özde değil yalnızca yeni yönetimin tavrında olduğunu ortaya koyacak" dedi. ABD Başkanı Biden'ın 1915 olayları için soykırım ifadesini kullanacağı iddiasına ilişkin Şentop, "Olduğu takdirde siyasi açıklama olarak kalacaktır. Herhangi bir hukuki temeli yoktur" diye konuştu. Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, açıklama sonrası 'tek dayanağı popülizm olan bu açıklamayı tümüyle reddediyoruz' dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçtiğimiz gün sözde "Ermeni soykırımı" yalanına ve siyasi hesaplarla bu iftiraya arka çıkanlara karşı hakikatleri savunmaya devam edeceklerini bildirmişti. Dünya ve özellikle ABD basınında bugün yer alan haberlerde ABD Başkanı Joe Biden'ın 1915 olaylarını resmen sözde "soykırım" olarak tanımaya hazırlandığı belirtilmişti. Wall Street Journal, New York Times ve Washington Post gazetelerine konuşan yetkililere göre Biden, 1915 olaylarının anma günü olan 24 Nisan'da yapacağı açıklamada, sözde "soykırım" ifadesini kullanabileceği bildirilmişti.
    berat_redflag
    Dedi, orta doğu ve afganistanı kana bulayan adam...
     luna__
     dinime küfreden müslüman olsa
      strangestar
      Olası 3. Dünya savaşına giderken Kızılderilileri yok eden Ortadoğu'da terör estiren ülkenin başkanı Ermeni soykırımı yalanı uydursun.
       killforyou
       Osmanlı Devleti demişler yani Türkiye cumhuriyeti diyememiş. Çok büyütmemek lazım. Her tarafta bundan bahsedip karşı tarafa panik havasında olduğumuzu hissettirmememiz lazım
        gavrilovich
        Kendilerini armağanla karşılayan kızılderilileri yurtlarından eden. Şu gün olmuş halen ırkçılığın merkezi olmuş. Hiroşimada savaş suçu işlemiş. Sırf ülkelere girebilmek petrolü ele geçirmek için sahte terör örgütleri oluşturmuş afganistana ırağa girmiş bir sürü sivilin hayatını kaybetmesine sebep olmuş. Dünyada eli kanlı olduğu halde kendini medyaya melek gibi tanıtan soysuzlar ülkesi ırkçı Amerika başkanı mı söylüyor bunları..
         _sofia_
         Evet soykırımdır. Ve soykırım yapmamış büyük devlet yoktur.
          lilimili
          Bunun tartışması asıl onedioda çok güzel oluyor, buralarda keyif vermiyor pek.
           sairsel
           Lanet olası pislik herif! Siz önce kendi geçmişinize bakın dünyanın baş belası onun bunun çocukları!
            samyeli90
            Irkçı pezevenk
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.