A Haber'in "Pınar Gültekin'in Katili CHP'li Çıktı" Paylaşımı
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   madashell
   Bu olmamalıydı. Bu kadar da değil. Bu beni dehşete düşürmekle kalmadı, midemi de bulandırdı. Haberin ayrıntılarında, "Pınar Gültekin'in katil zanlısı Cemal Metin Avcı'nın sosyal medya hesabı üzerinden CHP'li vekillerin açıklamalarını paylaşması dikkat çekti.." ifadesi kullanılmış. Midem bulandı.
   https://twitter.com/Ahaber/status/1285543314738032647
   https://twitter.com/Ahaber/status/1285543314738032647
    roxannee-
    Al işte! Adamların bildiği ve en iyi yaptığı şey ayrıştırmak. Her konuda bu işi nasıl beceriyorsunuz?!
     melisalamia
     siz var ya siz kafayı yemişsiniz. ulan kuldan haktan bahsedersiniz şu haberin çirkinliğine bak! nerde bir can kaybı varsa üstünü 'kapatmak' için böyle haber manşetleri geçiyosunuz hala. bi bitmediniz!
      attanin
      Neden beceremediniz sevmeyi, baba, abi, kardeş, arkadaş, sevgili olmayı? Neden kirlettiniz sevgiyi, sevip sevilmenin değerini ya da niye kabullenemediniz reddedilmeyi? Neden? Niye hissettiremediniz güven duygusunu, ne zaman kapıldınız kadınların size ait olduğu düşüncesine? Çok mu zordu sinir kontrolü yapmak, çok mu zordu reddedilince gurur yapmadan önüne bakmak ya çok mu zordu şu ataerkil düşünce yapısından sıyrılıp kadını objeleştirmemek? Size zor, size çok zor şiddet uygulamamak,anlayışlı olmak, kadına saygı duymak... Anlamadınız bizi, sözlerimizin, protestolarımızın, gözyaşlarımızın arkasındaki gerçeği, acıyı, korkuyu... Biz özgürüz dedik siz "kendini ne sanıyor" dediniz. Biz arkadaşlarımızla dışarı çıktık siz "bu saatte ne işi olur bir kızın dışarıda" dediniz. Biz şort, etek giydik "kısa giyinmeseydi, tahrik oldum, pantolon giyse tahrik olmazdım" dediniz. Biz hep özgür ve güçlü kadınlar olduğumuzu göstermek için çabaladık, evet çabaladık çünkü siz bunu anlamadınız, anlamak istemediniz. BİZ BİRER İNSANDIK. Biz annemizin, babamızın kızıydık;biz birilerinin kardeşiydik, ablasıydık. Birilerinin en yakanı arkadaşı, birilerinin de hayranıydık. BİZİM HAYATLARIMIZ VARDI ÇOK GÜZEL VE ÖZEL. BİZİM HAYALLERİMİZ, HOBİLERİMİZ VARDI. BİZ SİZİN SEVGİLİNİZ, EŞİNİZ, KIZ ARKADAŞINIZ OLMAKTAN FAZLASIYDIK VE BİZİM SİZSİZ DE BİR HAYATIMIZ VARDI. SİZLE BİRLİKTE OLMAK YAŞAM, SİZDEN AYRILMAK ÖLÜM DEĞİLDİ BİZİM İÇİN.EN AZINDAN ÖYLE OLMALIYDI. Sizin sokakta gördüğünüz şortlu kızdan çok daha fazlasıydık biz. BİRİLERİNİN ANNESİYDİK BİZ. AMA SIZ GÖRMEDİNİZ. HEP BIR SEBEBİNİZ VARDI "HAK ETMİŞ CANIM ÖLDÜRÜLMEYİ" (!) ÖLDÜRÜLMEK NASIL HAK EDİLİYORDU??? Sizin kıyafetlerinizde sorun yoktu istediğinizi giyerdiniz sonuçta ama biz teşhirci oluyorduk bir anda. Ama asıl sorun neydeydi biliyor musunuz: Sizin gözlerinizde ve kirlenmiş kalbinizde. ORTADA BİR SUÇ VARDI SİZE GÖRE VE BU EVLİ BİR ADAMLA BİRLİKTE OLAN KADINDAYDI. ERKEK İSTERDİ SORUN VERENDEYDİ(BUNDAN DAHA SAÇMA BİR CÜMLE DUYMUŞ OLAMAM.) VE BİR ANDA KÖRLEŞTİNİZ O KADININ KARŞISINDA BİR PARTNER VARDI VE SİZ ONU GÖRMEZDEN GELİP KADINA LAF SÖYLEMEKLE MEŞGUL OLDUNUZ. ALIŞTINIZ NASILSA HER DURUMDA KADINI SUÇLAMAYA. HİÇ DÜŞÜNMEDİNİZ EĞER EVLİ BİR KADINLA BİR ADAM BİRLİKTE OLSAYDI O ADAMI DA BÖYLE SUÇLAYACAK MIYDINIZ??? BÖYLESİ DAHA KOLAY AMA DEĞİL Mİ? HİÇ ACIMIYOR İÇİNİZ NASILSA. AMA ARTIK YETER BİZİM DE HAKLARIMIZ VAR HANİ O SİZİN UNUTTUĞUNUZ HAKLAR...ARTIK DAHA FAZLA KADININ CANI YANMAMASI İÇİN HATIRLANMASI GEREKEN HAKLAR... YAŞAMA HAKKIMIZI KİMSE ELİMİZDEN ALAMAZ. BİZ KADINDIK, İNSANDIK VE ERKEĞİN BİR ADIM ARKASINDA FALAN DA DEĞİLİZ OLMAYACAĞIZ DA. NE TRAFİKTE NE İŞ NE DE AŞK HAYATINDA SİZİN ŞİDDETİNİZE, TACİZİNİZE MARUZ KALMAK ZORUNDA DEĞİLİZ. İNSANLARA KADIN, ERKEK, TÜRK,KÜRT, MÜSLÜMAN, HRİSTİYAN, YOK ŞU PARTİDEN DİYE BAKACAĞINIZA "İNSAN " OLDUĞUMUZU HATIRLAYIN "BİZİM İNSAN OLDUĞUMUZU" BAZEN İNSAN KARŞISINDAKİNİ KENDİSİ SANIYOR AMA YOK BİZ "İNSANIZ " SADECE...
       excelans01
       Masum bir kadının cinayeti üzerinden bile insanları Ayrıştıryorsnz
        bunaldikyahuu
        Öldürmek kötü bir şey biliyorum. Ama keşke şöyle birkaç kişi olsa toplumda, şu lanet cinayeti işleyenleri de meşrulaştıranları da, ülkedeki insanları ayrıştıranları da bulup öldürse diyorum bazen. Adaletten korkan yok, belki ölüm korkusu bastırır içindeki pislikleri.
         sozdedegilgozde
         Şaka mısınız? Sizi haber kanalı yapan yetkililere sesleniyorum. Emin misiniz? Türk halkıyla dalga geçen bir haber kanalı ne kadar doğru?
          bosvermisfalan
          Tacizcinin hangi partiden olduğu bu kadar önemli mi gerçekten?Kadın vahşice öldürüldü. Sizler hala siyasetin derdindesiniz. Bir aile parçalandı. İnsanlık yine öldü lütfen kendinize gelin lütfen.
           zimbo
           Beyinsiz bunlar ya. Ne alakası var vallahi ülkemde ortam bok püsür dolmaya başladı...!
            hezarfenahmetc
            bu yaklaşımın aynısını eline fırsat geçtiği anda muhalif medyanın sergilediğini defalarca gördük. bu bakış açısından tiksiniyorum ama dün o yayınlar üzerinden bir grubu hedef alıp nefret söylemi yapanlar bugün ahlak kumkumalığına kalkmasın. kendisine yapılmasını istemediğin bir şeyi ısrarla başkasına yapmaya devam edersen yarın başına geldiğinde de ağlamayacaksın. olay bu kadar kolay. :)
             redblack
             Ensar vakfi onlarin ve olay patlak verip "bi kereden nolur"unun uzerine giden muhaliflerden akli sira intikam aliyorlar, bakin chpliler yapti diye. Kardesim bunun akpsi, chpsi, zarti zurtu yok! Kimse kimsenin canina, malina, mulkune, gelecegine kast edemez. Ayrica halkin canini, malini koruma yukumlulugu devletindir. Kanunlar ve yaptirimlarla bunu uygulamak ve saglamak zorundadir amma velakin Ensar olayinda mecliste arastirilsin onergesi iktidar partisi akp oylariyla rededilmişti. Pınar cinayetine muhaliflerin hepsinden tepki yagdi, uzerine gidilsin diye söylemler yapildi. Bu sefer gercekten insallah son olur, dogru duzgun tedbirler ve agir cezalarla caydiricilik saglanabilir.
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.