A Haber'in Enflasyon Oranlarına Bakarak Türkiye'yi Ekonomik Dev İlan Etmesi
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   kisacadeniz
   https://twitter.com/Darkwebhaber/status/1483034498405216258
   https://twitter.com/Darkwebhaber/status/1483034498405216258
   A haber çok komik bir yer. Müthiş bir veri karşılaştırma. Şunu anlamıyorum bunları böyle sunarken gerçekten inanıyorlar mı? Bizim %36.08 oranındaki enflasyonumuz yanında Avrupa'nın %5lik enflasyonu eleştirmek çok komik geliyor bana
    lutfen-ama
    Enflasyon artış hızı daha düşük olunca daha mı iyi oluyormuş ekonomi? Öncelikle bizim verilerimiz doğruyu yansıtmıyor TÜİK taraflı davranıyor %50 nin üzerinde olduğuna dair bazı veriler bulunuyor. Ayrıca pandemi nedeni ile küresel çaplı ufak bir kriz var bu nedenle Avrupa ülkelerinde enflasyon artış hızının artmış olması çok doğal. Sorun şu ki iki haneli enflasyon rakamlarına ulaşabilmiş bir ülke tek haneli rakamlara sahip ülkelerin enflasyonlarıyla kendini kıyaslayıp nasıl oluyor da övünebiliyor? Övünmek için enflasyon artış hızınızın eksiye dönüşmesi yani dezenflasyon yaşamamız falan lazım en fazla. Hala enflasyon artıyor üç haneli enflasyon oranlarına doğru emin adımlarla yürüyoruz stabilize bile edilemedi ya bu nasıl bir kafa?
     kalpci
     A-B-C hiç bir haber kanalı izlemem. Ülkenin gündemi skimde değil. Gazetede okumam, dioda siyasal başlıkları açmam. Bunları yapmama gerek yok. Dışarıdan 1 saat takip etsem hepsini çözüyorum zaten, çünkü bu ülkede bi skim değişmez. Ama eylemleşme derseniz özgürlüğe, azınlığa, güçsüze uzatılan her eli kırmak ve kırılan eli sahibinin makatına sokmak konusunda korkak davranmam, eyleme çıkarım, kişisel eylem bile düzenlerim korkmam (Türban eylemi dahil-özgürlük özgürlüktür)
      judgeworld
      bir tarafta siyah bir taraf beyaz dünyada gri de var bizim ülkede neden yok
       innocentghost
       KÜRESEL SORUN!! Bunların kafasından istiyorum.
        gameofdio
        Her geçen gün daha da ileriye giden bir ekonomimiz var bunlara göre. Ayıp gerçekten o kadar zor durumda olan insan var ki ahlarını alıyorlar.
         afroditgibiyim
         A haberi ciddiye alıp izleyen var mı halaa
         /
         0

         Tarihe Göre

         İçerik bulunamadı.