4
24.7.2020
86 Yıl Sonra İlk Namaz: Ayasofya'daki Tarihi Günde Ortaya Çıkan Görüntüler
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   dio-gundem
   86 yıl sonra ibadete açılan Ayasofya’daki cuma namazına yurdun dört bir yanından insanlar gelirken, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan namaz öncesi Kur’an-ı Kerim okudu. Gece saatlerinden itibaren caminin çevresine gelmeye başlayan vatandaşlar, 86 yıl sonra ibadete açılan camide kılınan ilk cuma namazına yoğun ilgi gösterdi. İşte bu tarihi günde ortaya çıkan kareler...
    roxannee-
    Bir şey diyeceğim de korktum ne olur ne olmaz :o
     canece
     Audi galerisini eklemeyi unutmuşsunuz.
      canece
      Ağlayanlar da olmuş bu arada....
      https://twitter.com/sputnik_tr/status/1286633478205984771?s=21
      https://twitter.com/sputnik_tr/status/1286633478205984771?s=21
       pompalamasyon
       Ümitvar(ümitli olunuz, şu istikbal(gelecek) inkılabı(inklap) içinde en yüksek gür sada(ses) İslamiyet'in olacaktır! Zamanımızdaki hizmet ve muvaffakiyetlerin seviyesini idrak edebilmek için yer yer dönüp geçmişe bakmak lazım. Ezanların susturulduğu, Allah demenin suç sayıldığı, Kur'an okumanın yasak olduğu bir tablodan sonra, asrımıza bakacak olursak bazı gerçekler daha net anlaşılacaktır. Verilen müjdelere doğru adım adım ilerlediğimizi, Müslümanların maddi, manevi terakki ettiğini görmekteyiz. İstikbal çarklarının, inananların lehinde, inanmayanların ise aleyhinde hareket ettiğini keza müşahede etmekteyiz. Ayasofya'nın tekrar cami-i şerif olması buna en güzel bir örnektir!
        pompalamasyon
        İslam'ın zafer anıtı Ayasofya'nın üzerine örtülen zillet örtüsünün yırtılıp parçalanması, esaret altında ki bütün İslam beldelerine umut aşılayacak.
         noobzac
         Batı emperyalizmine, tahakkümüne vurulan bir darbedir. Onlar “Müze kalsın” derler. Biz, “Bu topraklarda bizim sözümüz geçer” deriz ve Ayasofya camii kalır. Alınan karar Türkiye şartlarında, olması gerekendir. Ucuza araba sahibi olabilmek için asimilasyonu ve Batı mezalimini göze alanlar buyursun iltica etsinler.
         /
         0

         Tarihe Göre

         İçerik bulunamadı.