43
5.11.2020
80 Kent, 1 Başkent: Ankara
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   gizemino
   “Ankara: Benim şiirim, İstanbul: Herkesin şiiri." demiş Haydar Ergülen. Diolarına bakıyorum. Büyük bir çoğunluk Ankara’da yaşıyor gibi görünüyor. Ben de üniversite için gelmiştim. Şimdilerde korona sebebiyle aile evindeyim. Hasreti içimi sızlatıyor valla. Her sokağında başka bir hikayesi var. Herkes gri şehir diye tasvir ediyor ama bence Ankara arkadaşlığın samimiyetin şehri. Her şey hakkında konuşuyoruz bir de Ankara hakkında konuşalım. Yaşamayanların sürekli kötülediği yaşayanların ayrılmadığı bu güzel şehirde sizin ev sevdiğiniz taraf ne?
    redblack
    Başkent olmasaymiş bir sey olacagi yokmuş
     tivayci
     Bu ara çok soğuk ama bize değil iklimi öyle
      dr.rock
      Ssk iş hanı Pilli Bebek Ankara benim için bu
       thetalentedmrripley
       Ankara görücü usulü evlilik gibi. Ilk zamanlar yabancı geliyor, yadırgıyorsun. Benimsemen uzun zaman alıyor. Ama o zaman da anlayamıyorsun seviyor musun yoksa sadece alışkanlık mı.
        mehmet_08
        Ankara iğrenç bir yer tek özelliği başkent olması
         meyvesebze
         Cok gri Cok basık Cok kasvetli
          absurdizm
          Ankara gerçek şiirdir. Anadolu'nun kalbidir.
           monaiman
           Ne onunla ne de onsuz oluyor. Tek başına değilsen bile yalnız hissediyorsun. Ne ayazı biter, ne yağmuru ne de kasfeti. Ama biz Ankara'yı Ankaradan ötürü severiz, ne de olsa memleketim, en önemlisi Ata'mdan yadigar Başkentimdir.
            benita
            Ankara deyince benim aklıma tek anı geliyor o da daracık sokaklarda taksici abinin fast and furious araba sürüşü ve benim arka koltukta bok yoluna gitmesek bari düşüncelerim
             cinayetvaraga
             En aklımda kalan anım; 2007 senesinde Cumhuriyet mitingleri kapsamında üniversiteden 11 araç gittik Tandoğan meydanına. mahşer yeri gibi. yiyecek lokma bulamamıştık o kalabalıkta. aç kalmıştık. doyuramadınız bizi ankara!
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.