7334 Sayılı Turizmi Teşvik Kanunu ile Ormanların ve Kıyı Şeritlerinin Yapılaşma Tasarrufunun Turizm Bakanlığı'na Bırakılması
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   arasserin
   28 Temmuz'da yürürlüğe girmiş kanun değişiklikleri. Kanunda öne çıkan bazı noktalar var sizlerle de paylaşmak istiyorum. Tarım ve Orman Bakanlığı'na bağlı arazilerde, belediyelere bağlı sahil ve kıyılarda turistik tesis yapılaşma ve ruhsat yetkisi belediye ve Tarım ve Orman Bakanlığından alınarak Turizm Bakanlığına verildi. Eğer Turizm Bakanlığı bu bölgelerde yapılaşmaya izin veriyorsa cumhurbaşkanı onayı ile hiçbir çed ya da başka rapor aranmadan direkt inşaat ruhsatı verilecek. Ayrıca konumu otel ya da turizm tesisi kurmaya uygun olan Millî Eğitim Bakanlığından Millî Savunma Bakanlığına, İçişleri Bakanlığından Adalet Bakanlığına dahil olmak üzere okul, konukevi, ya da müze gibi binaların Cumhurbaşkanlığı üzerine Kültür ve Turizm Bakanlığı tasarrufuna devri mümkün olabilecek.
   https://yetkinreport.com/2021/07/31/yanginlar-sonmeden-orman-ve-kiyilar-yeni-yagmaya-aciliyor/
   Bilgileri aldığım ve aktardığım kaynak burası arkadaşlar. kanun resmi gazete'de yürürlüğe girdi zaten
   Muhtemelen artık hiçbir yerde halk plajı bulamayacağız. Denize girmek bile ücretli hale geliyor çok az kaldı. Ayrıca başta büyükşehirler olmak üzere kıyı şeritlerindeki birçok belediye de çok finansal olarak çok büyük bir zarara uğrayacak gibi görünüyor.
    gulfemkaya
    Ya düzgün doğaya saygılı is yapın sadece bunu istiyoruz çok mu şey istiyoruz kendiniz için yapın
    /
    0

    Tarihe Göre

    İçerik bulunamadı.