50 Gündür Vaka Görülmüyordu: Pekin'de 100'den Fazla Covid-19 Tespit Edildi, Kaynağı Bilinmiyor
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   dio-gundem
   DSÖ Genel Direktörü Ghebreyesus, 50 gün boyunca tek vakanın görülmediği Çin'in başkenti Pekin'de 100'den fazla yeni vaka tespit edildiğini, salgının kaynağı ve kapsamının araştırıldığını söyledi. Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Genel Direktörü Dr. Tedros Adhanom Ghebreyesus, Çin'in başkenti Pekin'de 50 gün sonra yeni tip corona virüs (Covid-19) vakaları tespit edildiğini belirterek, "Salgının kaynağı ve kapsamı araştırılıyor" dedi. Ghebreyesus, DSÖ'nün İsviçre'nin Cenevre kentindeki merkezinde, video konferans yoluyla basın toplantısı düzenledi. Çin'de son günlerde Covid-19 vakalarında ani artış görülen Pekin'deki duruma değinen Ghebreyesus, "Geçen hafta Çin, 50 gün tek vakanın görülmediği Pekin şehrinde yeni bir vaka dizisi rapor etti. An itibarıyla 100'den fazla yeni vaka teyit edildi" diye konuştu. 'İkinci bir dalga için uyanık olunmalı' Afrika, Doğu Avrupa, Orta Asya ve Orta Doğu'da Covid-19 vakalarının arttığına dikkati çeken Ghebreyesus, salgını kontrol altına almış ülkelerin dahi ikinci bir dalga için "uyanık olması" gerektiğinin altını çizdi. 'Acil müdahalede bulunulmalı' DSÖ Acil Durum Program Direktörü Mike Ryan ise konuya ilişkin bir soru üzerine, DSÖ'nün salgını yakından takip ettiğini söyledi. Ryan, pek çok ülkede ortaya çıkan Covid-19 "yeni vaka kümelerinin" kendileri için endişe kaynağı olduğunu vurgulayarak, "Fakat görmek istediğimiz şey buna karşı acil müdahalede bulunulması ve geniş kapsamlı önlemler alınmasıdır" ifadesini kullandı. Avrupa'dan Pekin'e sıçradı iddiası Pekin'de ortaya çıkan yeni vakaların genetik diziliminin Çin hükümeti tarafından yayımlanması çağrısında bulunan Ryan, böylelikle bu vakaların Avrupa'dan Pekin'e sıçramış olabileceğine dair iddiaların doğruluğunun ortaya çıkacağına işaret etti.
    nobodyy1
    Bu haberler biraz eski değilmi yaw? Nerden alıyosunuz siz bu haberleri...? Insta, Facebook, Twitter...? 🤔
     bnldrn-
     Yine yarasalar yenmeye başlanmış :(
      ilsasilem
      Galiba koronavirüs dünyanın sonu olacak.. Ne yaparsak yapalım bir şekilde tekrar karşımıza çıkacakmış gibi hissediyorum ve bu durum beni çok fazla korkutuyor..
       mertiniz
       Ben bu olayın komplo olduğunu düşünenlerdenim. Virüs'ü tekrar Çin'e intikam için götürmüşler gibi.. Ya da evde kaldığım sürede 3 kere Aşk-ı Memnu'yu bitirmek bana kafayı yedirtti.
       /
       0

       Tarihe Göre

       İçerik bulunamadı.