5 Milyon TL'lik Birikimini Camiye Bağışlayan Emekli Çift
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   dio-gundem
   Sivas’ta yaşayan emekli hayırsever Feyzullah-Feride Muntazam çifti, Merkez Camii ve Külliyesi’ne bağışladıkları 5 milyon 300 bin lirayı Vali Salih Ayhan’a teslim etti. Vali Ayhan, paranın dekontunu hayırseverden teslim alarak, dernek makbuzunu da aileye teslim etti. Uzun yıllar eşiyle birlikte yurt dışında işçi olarak çalışan 90 yaşındaki Feyzullah Muntazam, tüm birikimlerini cami inşaatına bağışladı. Feyzullah Muntazam, “Yıllarca yurt dışında hanımla birlikte çalıştık, çabaladık. Yeri geldi memleket hasreti çektik, yeri geldi Sivas’ın özlemini duyduk. Yemedik, içmedik biriktirdik. Herkese faydamız dokunsun istedik. Sizin de emeğinizi, gayretlerinizi görünce tüm birikimimizi bu camiye bağışlama kararı aldık. Bu parayı gönül rahatlığı ile bağışlıyoruz, çok mutluyuz. Allah herkese bu duyguyu yaşamayı, yaşatmayı nasip etsin. Rabbimize şükürler olsun” diye konuştu.
    sadokes1985
    Sivasa değil İstanbula yapsaydı daha çok sivaslı namaz kılardı
     bisosyolog
     Yani isteyen parasını istediği yere bağışlar tabi ama bu ülkenin camiden çok daha fazla ihtiyacı olan başka şeyleri var
      emre_akdag
      Parayı nasıl değerlendireceği kendilerine kalmış. Eğer bir gün sizinde 5 milyon bağışlayacak kadar servetiniz olursa. Siz istediğiniz yere bağışlamakta özgürsünüz...
       strangestar
       Gereksiz bence güzel bir şey ama farklı yerlerde de harcıyabilirdi
        tiroyitbezi
        Bazıları gerçekten para harcamayı bilmiyor.
         makeup-alp
         Güzel bir davranış olmuş ama 5 milyon lira gibi bir rakamı camiye bağışlamak yerine, yardıma daha çok ihtiyaçları olan insanlara bağışlanabilirdi bence ama herkesin kendi tercihi.. camiler sonuçta diyanet işlerinin himayesi altında... ayrıca bu rakamı bağışlamak yerine bir kar ama gütmeyen hayırsever bir şirket kursalarmış camilere daha da çok ve daha uzun vadeli yardımları olabilirdi..
          detokssuyu
          Herkesin bir hayat görüşü ve hayata dair bir ideali var hedefi var. Bu tontonların amaçları da buymuş. Çalışmışlar, kazanmış ve bağışlamışlar bizi ilgilendiren bir durum yok yani ortada.
           arasserin
           Çok güzel bir davranış fakat 5 milyon tl bir camii ve külliye için çok büyük bir rakam değil mi keşke okul vs. gibi başka bağışlara da ayırsalarmış ama tabii kendi takdirlerinde olan bir şey
            herseyinaktivisti
            O kadar aç açıkta hayvan çocuk evsiz varken mi?
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.