5 Gün Tatil Yapıp 12 Ay Taksitle Ödemek
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   mortie
   Evet tatil bir ihtiyaçtır, insan kendini resetlemek isteyebilir ama beş gün güzel vakit geçirip geri kalan 360 gün ödeme yapmayı aklım almıyor. Aranızda yapan varsa açıklasın.
    ozanesi
    Mantıklı diyebiliriz. İnsanlar sizinki gibi hayatlar yaşamıyor olabilirler ve bir tatili bu şekilde ödeyebilirler. Yıl içerisinde de bir haftalık dinlenme için köle olmaya devam edeceklerdir. Ha peki tatile gitmese kölelik biter mi ? Tabii ki hayır. Yani öyle de böyle de insanlar köle olmaya devam edecekler en azından biraz da olsa dinlensin, tadını çıkarsınlar.
     shock
     Köle* gibi çalışıp hiç birikim yapamamış birinin sadece 1 hafta yaşam enerjisini yükseltmek -yaşama tutunmak- için yaptığı borç/harcama bence gayet mantıklıdır. Ne yapsın yahu bu insanlar ? Derin bir nefesin bedeli 12 ay ise ödenmelidir ve sürekli boğulmaktan iyidir.
      olyps
      1 haftalık tatil için 1 sene para hayatta ödemem. Affedersiniz ama mal mıyım ben ? Gider evde durur takılırım en azından kalan 1 senemi ödemesiz geçiririm.
       ozlmli
       Bilemedim ki. Aslında bir yandan üzülüyorum böyle olanlara bir yandan da kızıyorum bilemedim işte. Gerek yok desem olmaz. Çünkü hayat artık çok zor insanların buna ihtiyacı var ama borçla yapmak da kötü oluyor gibi.
        cinayetvaraga
        Biraz enayilik gibi. Odeme kolaylığına eyvallah ama sınırlarınızı da zorlamayın arkadaş.
         ladydisko
         Ben yapıyorum bir lüksüm yok rahat rahat ödüyorum
          gulfemkaya
          Ve 12 ayda nasıl gitsem diye düşünmek
           sedefartuny
           Yapıyorum. 12 ay olmasa da rahat bir altısı falan oluyor. Çok da rahat ediyorum. Başlarda biraz üzüyor ama tatil fotoğraflarıma ve tenimin brozluğuna bakınca geçiyor.
            peripedia
            Değil tatil herhangi bir ihtiyacı bile taksitle almaktansa o hayalim için para biriktirmeyi çok daha anlamlı ve ekonomik buluyorum o yüzden bu mevzuyu anlayabileceğimi hiç sanmıyorum.
             detokssuyu
             Çünkü modern köle olmak bunu gerektirir kölesiyiz bu sistemin ve ne yaparsak yapalım çarkın bir dişlisiyiz. Herkesin yılın bir iki üç günü güzel bir tatille kendine gelmesini çok makul buluyorum ama ekonomi, geçim derdi ne yapsın insanlar ancak borçla mümkün oluyor bazı şeyler.
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.