11
2.8.2020
5 Gün Tatil Yapıp 12 Ay Taksitle Ödemek
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   mortie
   Evet tatil bir ihtiyaçtır, insan kendini resetlemek isteyebilir ama beş gün güzel vakit geçirip geri kalan 360 gün ödeme yapmayı aklım almıyor. Aranızda yapan varsa açıklasın.
    ladydisko
    Ben yapıyorum bir lüksüm yok rahat rahat ödüyorum
     olyps
     1 haftalık tatil için 1 sene para hayatta ödemem. Affedersiniz ama mal mıyım ben ? Gider evde durur takılırım en azından kalan 1 senemi ödemesiz geçiririm.
      benita
      Tam olarak ihtiyaç tatil mi yoksa modaya uyum sağlamak mı onu bilmek lazım bence. Yoksa tatil isteyene 12 taksit ödemesini gerektirmeyecek bir sürü kamp seçeneği var, apartlar var, airbnb var
       matruskaa
       Bir günlüğüne yarım milyara yakın para veripte adına tatil demem!
        roxannee-
        Yaşasın kapitalist tüketim toplumu :p
         mrlawyerkk
         Yapsan bir türlü yapmasan bir türlü. Ben herkesin senede bir kere bütçesi dahilinde bir tatil yapması taraftarıyım. Düşün ki çocukların var sınav seneleri, sınavlarına girmişler, tatil yapmak istiyorlar ama bütçen yeterli değil mecbur taksitle tatile gideceksin.
          detokssuyu
          Beş yıldızlı otellerde sırf açık büfe kültürü için bir yıl taksit ödeyemem. Bütçeme göre yaparım tatilimi çekilirim kenara. Çok anlamsız 5 güne 12 ay para ödemek.
           daisyyy
           Evet onu bir kere yaptık ve pişman olduk. sürekli karta gelen bir tutar bazen unutuyorduk bu ne ya diyip bir bakıyorduk ki tatil. Bir bitmedi öde öde. Sonra bir daha öyle bir işe kalkışmadık.
            zodyakli
            1 ay tatil yapıp hiç para ödememek istiyorum. Ya da parası sorun değil demek :(
             tucco
             Bu bayramda 4 günlük bir tatile çıktım ve bunun ücretini ödeyebilecek kadar param varken 9 ay taksitle ödemeyi tercih ettim. Neden? Ben bu tatili satın aldığımda tarih 1 Temmuz'du ve gram altının fiyatı 392 liraydı. Ben tatil parasını tek seferde ödemek yerine taksit yaptırdım ve tatil parasıyla altına yatırım yaptım. Şimdi altın 440 lira falan oldu. Ben yatırımım sayesinde 400 lira kar ettim. Ama tatil parasını aynı miktarda ödeyeceğim.
              cinayetvaraga
              Biraz enayilik gibi. Odeme kolaylığına eyvallah ama sınırlarınızı da zorlamayın arkadaş.
               ozlmli
               Bilemedim ki. Aslında bir yandan üzülüyorum böyle olanlara bir yandan da kızıyorum bilemedim işte. Gerek yok desem olmaz. Çünkü hayat artık çok zor insanların buna ihtiyacı var ama borçla yapmak da kötü oluyor gibi.
                ozanesi
                Mantıklı diyebiliriz. İnsanlar sizinki gibi hayatlar yaşamıyor olabilirler ve bir tatili bu şekilde ödeyebilirler. Yıl içerisinde de bir haftalık dinlenme için köle olmaya devam edeceklerdir. Ha peki tatile gitmese kölelik biter mi ? Tabii ki hayır. Yani öyle de böyle de insanlar köle olmaya devam edecekler en azından biraz da olsa dinlensin, tadını çıkarsınlar.
                 ilsasilem
                 Saçma buluyorum. Yıl boyu deli gibi çalışıp saçma bir tatile para ödemek salakça bence. Daha uygun ve çok daha güzel anlar yaşanabilecek tatiller var bkz kamp
                  ardagoktug
                  1 haftada çektirilen fotoğrafların 3 ay boyunca belli aralıklarla paylaşılmasıyla devam eden kişisel tatminkarlık ve ayakta kalmış karakter sorunu olan kişiler.
                   benevento
                   Tatile gidip stori atıp manzaranın tadını çıkarmayacaksanız büyük saçmalık. Keşke atılan storiler tatil ücretlerini, yüz liralık saçma kokteylleri karşılasa. Herkesin tatil anlayışı farklıdır elbet ama ayağını yorganına göre uzatmak gerekir. Yaptığın tatil yüzünden on iki ay beynini yorup taksit düşüneceğine balkona çık.
                    redblack
                    Sigara, ekmek zart zurt gibi seylerden artan parayi direkt kumbaraya atarim, yaklasik 1 senede 1.500-2.000 tl arasi birseyler cikiyor, uzerine de bi o kadar daha ekleyip cadirimi alir 15-20 gun kacarim saga sola. Hem butcemi kasmiyor hem de otel gibi kapitalizm somurulerine bulaşmamiş oluyorum. 1 yil onceden yaptigim tek sey gezi planimi/rotami belirlemek. Gezecegim antik sehirleri, gidecegim koylari, konaklayacagim alanlari kaba taslak belirlemek oluyor.
                     shock
                     Köle* gibi çalışıp hiç birikim yapamamış birinin sadece 1 hafta yaşam enerjisini yükseltmek -yaşama tutunmak- için yaptığı borç/harcama bence gayet mantıklıdır. Ne yapsın yahu bu insanlar ? Derin bir nefesin bedeli 12 ay ise ödenmelidir ve sürekli boğulmaktan iyidir.
                      halime-ayaz
                      Koy g*te rahvan gitsin yada battı balık yan gider gibimsi bir durum 🤝
                      /
                      0

                      Tarihe Göre

                      İçerik bulunamadı.