400 Bine Yakın Yatırımcı Mağdur: Thodex Kurucusu, 2 Milyar Dolarlık Kripto Parayla Tayland'a Uçtu
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   dio-gundem
   Son 24 saattir internet sistemlerini kapatan kripto para borsası Thodex'in kurucusu Faruk Fatih Özer'in yaklaşık 2 milyar dolarla (kripto varlık) dün akşam saat 18'de İstanbul Havalimanı'ndan yurtdışına çıktığı iddia edildi. Borsanın kapanması ile mağdur olan 391 bin yatırımcının avukatlarından Oğuz Evren Kılıç, Özer'in Tayland'a gitmiş olabileceğini söyledi. Kripto para dünyası bir dolandırıcılık hikayesi ile sarsılıyor. Son günlerde para transferlerinde sorun yaşanan kripto para platformu (borsası) Thodex'in internet sitesi kapatıldı. Yatırımcıların hesaplarına erişimi kesildi.
   https://www.haberturk.com/cumhuriyet-tarihinin-en-buyuk-dolandiriciligi-3047649-ekonomi
   Habertürk'ten Rahim Ak'ın haberine göre
   sayılarının yaklaşık 391 bin olduğu tahmin edilen mağdurların avukatlarından Oğuz Evren Kılıç, Thodex'in kurucusu olan Koinex adlı şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Fatih Özer'in dün akşam saat 18'de İstanbul Havalimanı'ndan yurtdışına çıkış yaptığını tespit ettiklerini belirterek, "Bir kaç gündür para transferlerinde sorun yaşandığını Özer'in avukatı bize iletti. Son olarak site tamamen kapatıldı. Mağdurlar arasında panik başladı. Bulundukları illerde cumhuriyet savcılıklarına suç duyuruları yapıyorlar" dedi. 'Cumhuriyet tarihinin en büyük dolandırıcılık vakası' Bir kripto para alım satım platformu olan Thodex'de 400 bin kişinin hesabının bulunduğunu ve bunlardan 391 bininin aktif hesap olduğunu kaydeden Özer, "Borsada aylık 100 milyar liralık yani yaklaşık 12 milyar dolarlık işlem hacmi olduğunu öğrendik. Yaklaşık 2 milyar dolarlık bir paranın buharlaştığını hesaplıyoruz. Bu cumhuriyet tarihinin en büyük dolandırıcılık vakası" diye konuştu.
    berat_redflag
    Tosuncuklar ölmez sadece şekil değiştirir
     lovewkoko
     reklamda oynayanlara bak asdfgh adam resmen ben sizi tokatlarım diye reklam vermiş. kripto borsasında bu tipler ne alaka bağırıyor dolandırıcıyım diye
      sairsel
      Bizim millet tahmini ne zamana akıllanır acaba?
       kafatamircisi
       Dolandırılan mağdurları paralarını kurtarmak vaadiyle elinde kalan son paralarını da dolandırmak için iyi bir fırsat)
        peripedia
        Hayatımıza hoş geldin Kripto Tosuncuk. Bu kripto olayı bana hiçbir zaman güvenilir gelmedi zaten asla şaşırmadım asla.
         fairytale-
         Bu filmi daha önce izlemistik ...
          kisi
          Böyle firmalara nasıl güveniyorsunuz bir türlü anlamıyorum. Kaybetse de üzülmeyeceği miktarlar ile oynayanları anlarım. Ancak büyük birikimlerinin birkaç kişinin insafına bırakarak yatırım yapanlar cidden ilginç. Bir başka örnek, yapılmamış eve yatırım yapanlar. Ortada fol yok, yumurta yok ama yüzbinlerce lirayı müteahhite teslim ediyorlar. Onun insafına, başarısına kalıyorsun. Daha bir başka örnek de düzgün ekspere götürmeden araba alanlar. Daha başka örnekler de sayılır. Gereksiz fazla bir güven duyuyor insanlar. Bana bir şey olmaz diyor. Siz bu tip yatırımlardan çekindiğinizde de korkak, pimpirikli ilan ediliyorsunuz.
           ulanayca
           Seri tokatlamış reis, helal olsun.
            makeup-alp
            Fragmanı aldik, vizyon tarihini bekliyoruz 🤣
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.