40 Sıra Yükselmiş: Diyanet, Protokolde Genelkurmay'ın Önüne Geçti
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   dio-gundem
   Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine geçilmesinin ardından devlet protokolü gayri resmi olarak değiştirildi. Cumhurbaşkanlığı'ndaki 30 Ağustos töreninde Diyanet İşleri Başkanı, Genelkurmay Başkanı'nın önünde yer aldı.
   https://www.dw.com/tr/diyanet-protokolde-genelkurmay%C4%B1n-%C3%B6n%C3%BCne-ge%C3%A7ti/a-59038711?maca=tr-Twitter-sharing
   DW Gündem'den Alican Uludağ'ın haberine göre
   , Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından düzenlenen 30 Ağustos Zafer Bayramı Tebrik Töreni, devlet protokolünde yapılan çarpıcı bir değişikliği gün yüzüne çıkardı. Daha önce 52'nci sırada yer alan Diyanet İşleri Başkanı, 40 sıra yükselerek Genelkurmay Başkanı ve kuvvet komutanlarının da önüne devlet protokolüne girdi. Diyanet İşleri Başkanı 12'nci sırada yer alırken, Genelkurmay Başkanı ancak 14'inci sırada kendisine yer bulabildi. 2018 tarihinde Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne geçilmeden önce Başkent Protokol Listesi'nin ilk üç sırasında TBMM Başkanı, Başbakan ve Genelkurmay Başkanı yer alıyordu. Ancak sistem değişikliğinin ardından listeden Başbakan çıkarıldı. Buna karşılık 2018'den bu yana Cumhurbaşkanlığı tarafından yeni bir Devlet Protokol Listesi yayınlanmadı. Gayri resmi değişiklik tebrik töreninde... Ancak Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde düzenlenen 30 Ağustos Zafer Bayramı Tebrik Töreni'nde gayri resmi olarak yeni devlet protokol listesinin hayata geçtiği görüldü. Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni protokol listesindeki sıralamaya göre tebrikleri kabul etti. AKP Grup Başkan Vekili, yargının önünde. Yeni hükümet sistemine geçilmesiyle birlikte TBMM Başkanı ve Cumhurbaşkanı Yardımcısı ilk iki sırada yer aldı. Bu isimleri, daha önceki listede Anayasa Mahkemesi, Yargıtay ve Danıştay Başkanları izliyordu. Dünkü törende ise yüksek yargı başkanlarından önce "AKP Grup Başkan Vekili"nin adı çağrıldı. Bu sıfatla Mahir Ünal, Erdoğan'ı tebrik etti. Parlamenter sistemde uygulanan protokol listesinde Diyanet İşleri Başkanı 52'nci sırada bulunuyordu. Ancak dünkü törende Diyanet İşleri Başkanı'nın 40 sıra öne geçtiği görülü. Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, 12'nci sırada Erdoğan'ı tebrik etti.
    busecikcik
    komutanların önüne de imamı geçirmezsiniz 30 ağustosta ya
     me_out_bye
     Rezillik. Kepaze dinci lavuklar. Sanki orduyu imam yönetiyor bir cacıktan anlıyor sanki.
      me_out_bye
      Bunların geri zihniyetinden başka bir şey beklenemezdi zaten. Yakında cumhurbaşkanının sağ kolu olacak baş psikopos gibi bilmem kaç senesi hristiyan devletleri gibi amk salakları. Hani aslında tahtha biri gösterirler ama alttan alttan bu dinciler yönetirmiş ya hükümeti. Aynı o hesaba getirmeye çalışılmış amk. Hımm.. Bakıyım 🤔 Hemen buraya bir cübbeli koyun. Daha çok halkın din duygularını istismar etmeliyiz!
       tsukyomi
       Ülkeyi de Nas Felakla korursunuz artık.
        mrlawyerkk
        Yakında birinci sıraya da yerleşir merak etmeyin. Gerçi öyle sayılır bütçeleri, toplumsal statüyü falan göz önüne alınca.
         maskoff
         daha bunlar başlangıç. bi süre sonra 2. adam olacak.
          silmarillion
          Eee şeyhülislam ne de olsa
           absurdizm
           diyanet İslam'la alakalı değilki niye sürekli İslam'la alakalı şeyler yapıyorlar aq
            sedefartuny
            Siz de ayıp ediyorsunuz ama Diyanet protokolde sıra atlamayacak da hangi kurum hangi kuruluş atlayacak. Tabii ki Diyanet yapmayın şöyle şeyler ya.
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.