40'lı Yaşlardan Sonra Anne/Baba Olmak Bencillik midir?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   sedefartuny
   Aile büyüklerimden birinin yaşadığı durum aklıma takıldı sormak istedim. Tam olarak 40 yaşında kendisi. Bu zamana kadar kariyer, kendini hazır hissetmeme gibi nedenlerle bir çocuk sahibi olmak istemiyordu ama şimdilerde istiyor. Sanırım kendini hazır hissediyor ve anne olmak istiyor. Tıbbi imkanlar sayesinde de olabilir büyük olasılıkla ama şöyle bir düşünce de kafasını bir hayli kurcalıyor. "Bugün karar versem ve tedaviye başlasam 41 yaşında anne olacağım. Çocuğum 20 yaşına geldiğinde 60'lı yaşlarımda olacağım ve onun en güzel zamanlarında yaşlı olacağım, yaşlılık hastalıkları ile mücadele edeceğim ve ona yük olacağım. Eğitim hayatının bittiği hayata adım attığı yaşlarda da öleceğim. Bu da onun hayatında bir travma yaratacak." Ne zaman hayata gözlerimizi yumacağımızı bilmiyoruz. Doğumda hayatını kaybeden anneler var. Ben bu düşüncenin çocuktan ziyade kendini düşünmek olduğunu ve bunun bencil bir tavır olduğunu düşünsem de kendisi böyle bir matematik yapmış. İlk defa böyle bir düşünce ile karşılaştım şaşkınım, anlamlandıramadım ve sormak istedim. Anne baba olmadan önce böyle bir planlama yapmak mı gerekiyor?
    me_out_bye
    Bu kdr düşünen var mı gerçekten ? Varsa helal olsun. Genelde şöyle işler: skş hamile kaldıgına ögrenme birden. Sonra taşımam sonra pırtlartma.
     patronice24
     40'lı yaşlardan sonra ebeveyn olmaya karar verince kısır olduğunu ya da ancak tedaviyle çocuk sahibi olacağını öğrenme ihtimalleri yüksektir. Alın size Allah'ın sopası.
      ggggggg
      Ben de düşünürüm hep bunu. 40'lı yaşlardan sonra çocuk yapmak hem kendisine hem çocuğa bencilliktir ama çok istiyorsa kimse karışamaz.
       agac-ceviz
       Var sizin gerçekten ana babalar ile ilgili sorununuz
        mrlawyerkk
        Böyle bir mantık olabilir mi ya? Ne zaman öleceğimiz belli mi? Bu düşünce ile hayatta hiçbir şey yapmamız lazım. Öldüğümüzde illaki arkada bıraktığımız birileri olacak.
         kania_
         Bence bunun yerine yurtlardan çocuk sahiplenmeli
          kaaninteyzesi
          40 laf biraz daha normal.. ama 50 lerden sonra, hamileliğin sıkıntı olduğunu bile bile doğuranlara kızıyorum ben. Elbet herkesin anne olmaya hakki var fakat sen istiyorsun diye o bebeği riske sokamazsin. Hali hazırda doğmuş bir bebek evlat edinilebilir. Şartlar elvermiyorsa da yapmamak gerekm.sert bir düşünce olabilir ama böyl
           arasserin
           Eğer bu sorumluluğu almak için kendini yaşlı hissetmiyorsa kaç yaşında anne ya da baba olduğunun bir önemi yok
            peripedia
            Doğru bir düşünce bence. Çocukla ebeveynleri arasında ciddi bir yaş farkı olması da daha çok zıtlaşma daha çok tartışma demek. Biraz olsun hesaba katmak gerekiyor bu mevzuyu.
             detokssuyu
             Yok artık. Sağlıklı bir bebek dünyaya getirebilir miyim kaygısını anlarım ama bu çok mantıksız. İyi bir anne baba olmak önemli genç anne baba olmak değil. İyi çocuklar yetiştirmek önemli bunlar değil.
              nickimdebileolmaz
              En iyi yaş kulakların zar zor duyduğu yaş olur çocuk yapmak için.
              /
              0

              Tarihe Göre

              İçerik bulunamadı.