40 Bin TL Verip Bedelli Askerlik Yapılır mı?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   1234569
   yıl olmus 2021 hala zorunlu askerlık dıye bı sey var ben neden bunu ıstemedıgım ıcın 40 bin tl vermek zorundayım ? orada tuvalet temizleyip patates soymak bu vatana ne fayda sağlayacak ? eğer paranız varsa verın 6 ay cekılmez.
    veritas-vos-liberabit
    Asgari geçim altı yaşayanlar, mecburi yapacak Asgari düzeyde yaşayanlar, mecburi yapacak Orta kesim, 1 sene sıkıntıya girecek şekilde bedeli yapacak Lüküs kesim, anında yapacak Zengin kesim, şubeye bile gitmeyecek Ultra zengin kesim, paralı asker sağlayacak Kime göre bedelli. Türkiyede askerliğin bedelini sadece zenginler öder.
     pillowtalk
     paran varsa öyle bi yaparsın ki :D
      sairsel
      40 bin TL nedir? En az 400 bin olmalı!
       samyeli90
       6 aya şikayet edenler var benim dedem 4 sene yapmış
        peripedia
        Hayır. Bu ülkemiz erkeklerinin hayatında bir süreç. Bunun bilincinde olmaları ve hayatlarını buna göre planlayıp sorumluluklarını yerine getirmeleri gerek.
         okk
         40 bin değil 4 bin olsa bile benim gözümde yapılmaz. Her ne olursa olsun Yapılacak olana bir Vatan görevi var sonuçta işiniz, makamınız, ünvanınız her ne olursa olsun 6 aylık veya 1 yıllık bir sorumluluğun altına giremeyip Askerliği reddediyor ya da bedeli yapmak istiyorsa Askere gidip pembe tezkere alsınlar.
          nickimdebileolmaz
          12 aylık gelirin 40 bin tl in 4 katı ise yapılır yada yaşınız 30 un üstündeyse de verilir.
           leecola
           Profesyonel askerlik gerekli diyoruz fakat bordo bereli eğitimi ve sat komondosu eğitimi dışında alınan eğitimlerle profesyonel olunmuyor. 21 gün acemi diyorlar zaten bunun 3 günü yol izni 18 gün yapıyorsun total olarak. 21 gün de ne öğreneceksin. Zaten ilk günler rütbeler bot bağlama ile geçiyor son 10 günde aldığın eğitim seni ne kadar iyi bir asker yapar. Bu tartışılabilir. Arkadaşlardan biri patates soymayi da öğrenmen lazım diyor. Temizlik yapmayı da bilmen lazım diyor. Şakacı veya beyni gelişmemiş.. Bu temel işleri bilmeyen insan zaten ne bileyim parazit gibi yaşıyor demektir. 20 küsur yaşlara gelmiş insanlar bunları bilmiyorsa zaten konuşmaya da gerek yok. Çıkıp çocuk yapın demekle olmuyor kaliteli ve karakterli insan yetiştirmek lazım.
            hogwartsmektubugelmeyen
            parası olan versin?
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.