40 Bin TL Verip Bedelli Askerlik Yapılır mı?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   veritas-vos-liberabit
   Asgari geçim altı yaşayanlar, mecburi yapacak Asgari düzeyde yaşayanlar, mecburi yapacak Orta kesim, 1 sene sıkıntıya girecek şekilde bedeli yapacak Lüküs kesim, anında yapacak Zengin kesim, şubeye bile gitmeyecek Ultra zengin kesim, paralı asker sağlayacak Kime göre bedelli. Türkiyede askerliğin bedelini sadece zenginler öder.
    1234569
    yıl olmus 2021 hala zorunlu askerlık dıye bı sey var ben neden bunu ıstemedıgım ıcın 40 bin tl vermek zorundayım ? orada tuvalet temizleyip patates soymak bu vatana ne fayda sağlayacak ? eğer paranız varsa verın 6 ay cekılmez.
     nickimdebileolmaz
     12 aylık gelirin 40 bin tl in 4 katı ise yapılır yada yaşınız 30 un üstündeyse de verilir.
      sairsel
      40 bin TL nedir? En az 400 bin olmalı!
       criglernajjar
       Bu soruya cevap vermeme gerek yok; çünkü tabip teğmenler iştimaya çıkmaz, nöbet tutmaz. Nizamiyenin paşası gibi olursun.
        unutulmus
        abim yapmıştı 15 bin tl verip. yine veririm diyordu ama 40 bin biraz fazla gibi bilemedim. mikrofonlarımız erkeklerde.
         ugur000
         yapılır
          furkanbozkurt
          Yapılmaz abi tabii ki ya kafayı mı yediniz. Türkiye’nin her bölgesinden en az 3-5 insanla tanışıp en dibi görürsünüz. Güzel deneyim olur
           makeup_alp
           Cok zenginsen yapılır.
            okk
            40 bin değil 4 bin olsa bile benim gözümde yapılmaz. Her ne olursa olsun Yapılacak olana bir Vatan görevi var sonuçta işiniz, makamınız, ünvanınız her ne olursa olsun 6 aylık veya 1 yıllık bir sorumluluğun altına giremeyip Askerliği reddediyor ya da bedeli yapmak istiyorsa Askere gidip pembe tezkere alsınlar.
             rarero
             Çalışan insanlar için mantıklıdır. Bence bedelli olanlar hiç gitmemeli zaten. Gereksiz masraf ordu için.
              pillowtalk
              paran varsa öyle bi yaparsın ki :D
               ozymandiase
               Param olsa 1 saniye düşünmem şahsen.
                peripedia
                Hayır. Bu ülkemiz erkeklerinin hayatında bir süreç. Bunun bilincinde olmaları ve hayatlarını buna göre planlayıp sorumluluklarını yerine getirmeleri gerek.
                 elithyia
                 param olsa 4.000.000'da veririm yapmamak için... beni 6 ay istemediğim yerde tutamazlar.. askerlik dediği 10 gün çağırır silah tutmayı gösterir yollarsın.. ne yapacağız ulan 6 ay orada?
                  samyeli90
                  6 aya şikayet edenler var benim dedem 4 sene yapmış
                   csa
                   40 bin... Öncelikle bu sorunun cevabını düşünmeye bizi mecbur kılan sistemin... Ülkede kadınlarımızın sorunlarından bahsediyoruz ama emin olun erkek olmak da zor. Hayır sadece bu askerlik değil, bir de kadınların yapılanın zıttı bir baskı var erkeklere. Nasıl ki kadınlara erkekler dayak atınca ayıplamayanlar, abuk subuk yorumlar yapanlar varsa, "gerektiği" yerde kadının ağzına iki tane çakmayınca, kadınını kıskanmayınca vs. bir çok abuk subuk şeyde de aslında erkekleri "ayı, öküz" olmaya itmeye çabalayan bir anlayış var. Geçelim ama bunu konu bu değil.... Ailesi zaten ayda o parayı kazanan yada en azından kolayca harcayabilecek birikmiş bir 40 bini olanlar için cevap basit, helal etmeden bedelli parası verilir ve yapılır. Gelelim kişinin kendi başına olduğu durumlara (ailenin fakir olması da buna dahil) ki bence esas sıkıntılı durumlar bunlardır. Kişi çalışmıyorsa seve seve yapacak zaten askerlik. Çalışıyorsa da basit hesapla 4 bin tl maaş alsan, 10 aylık maaş 40 bin, asgari ücretle yuvarlak 1 yıllık maaş de. E şimdi kolay değil, nasıl verecekler bu parayı bu insanlar ? Nerede eşitlik ? Bu mu yahu koskoca cumhuriyetin eşitliği ? Koç'un oğlu da 40 bin veriyor, ben de 40 bin veriyorum, ailecek 5 -10 kişi gecekondudan bozma 2 göz odada yaşayan da 40 bin veriyor... Bu işte bir terslik yok mu ? E sen resmen fakiri zorla askere alıyor, çok zenginlere de adeta askerlikten muafiyet veriyorsun, orta hali olanların da baya bir canını yakıyorsun... Bu sene içinde benim de canım bir hayli yanacak bu arada herhalde
                    camparice
                    askerlik yapmamak için her türlü para verilir dostlar, devletin silahını tutmaya gerek yok
                     ahpte-pateh
                     Eskiden süresi uzundu, tercih edilebilirdi. Şimdi 6 ay olduğundan mantıklı gelmiyor.
                     /
                     0

                     Tarihe Göre

                     İçerik bulunamadı.