27
23.1.2021
30'unda da Hala Anne ve Babası ile Yaşayan İnsanlar
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   climax
   Açıkcası bana garip geliyor, kendi bireyselliğini 30'una kadar kuramadın mı gerçekten? Hastalık gibi mecburi sebepleri ayrı tutuyorum ama bir insan bence 30'unda da ailesiyle yaşıyorsa başarısız bir insan diyebiliriz. Muhtemelen birazcık hayata geç kalmış birisidir. Bununla birlikte bunlardan bazıları asla ev işinden anlamaz, yani ayrı eve çıkması iyice imkansız hale gelir, rahata alışmış insanlar olur.
    littlejohn
    güne bom boş bir başlıkla daha merhaba diyoruz:) peki sevgili kardeşim bu başlığı açarken şunları düşündün mü hiç? ya bu 30 ve üstü yaşındaki arkadaşımız annesi ve babasıyla aynı şehirde yaşıyor ise, ya da bakmakla yükümlü bir ailesi var ise?
     imailahorsilahh
     30 yaşıma daha çooook var ama bir insanı sırf ailesiyle yaşıyor diye, "başarısız, hayata geç kalmış" diye sıfatlandıramazsın. Ne insanlar tanıyorum. İşinde gücünde, özgüveni yüksek, maaşı da dolgun ve ailesiyle birlikte yaşıyor. İnsanları hayat seçimleri, yaşam tarzları ve istekleri üzerinden genellemek de geri zekalılık, muhtemelen ayrı eve çıkmaktan başka bi'şey başaramamış birisin. Ya da sadece zavallı bir klavye delikanlısısın. Onun sağladığı boş egonla burada çıkarımlarda bulunuyorsun. Reelde de böyle çıkarım yapma, çıkarıp suratını vururlar. İnsanların seninle/hayatınla ilgili oranlama yapması güzelmiymiş?
      tsukyomi
      Başarı kıstasın ailenden bağımsız yaşamaksa seni çok üzecek bu hayat Çiko, uyarmadı deme. 17'sinden sonra ailesine dasvidaniya demiş başarısız biri olarak söylüyorum bunu. Seni çok üzecekler çok.
       agac-ceviz
       çok ama çok saçma bir fikir ayrı eve çıkınca wavvv ne kadar başarılımı oluyorsun amman tanrım ailemi asla bırakmam ve olacaksam bundan başarısız olayım bu neya
        eski_bi_tanidik
        Bu kadar sert eleştirmeye gerek yok
         muzlu-pasta
         Ben 70 imede gelsem annemle yaşarım umrumda olmaz
          benita
          Ne kadar da yalnız yaşayan, başarılı ve hayata geç kalmamış, becerikli insan söylemleri
           palmiye
           30 una yakın ailesinin yanına taşınmayı düşünenler hangi kategoriye giriyor? Yerimi bileyim.
            kayberkay
            umarım ilerde o duruma düşmeyiz denilen durumdur
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.