27 Yaş Sendromu Diye Birşey Var!
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   hasanglr
   Her birey 27 yaşına yaklaştığında artık zamanı geriye döndüremediğinin farkına varıyor ve geçmişini şöyle bir gözünün önünden geçiriyor. Bu zamana kadar ne yaptım, hayatımı nasıl yaşıyorum? Bu kaygılar insanda artık birşeyler yapmalıyım ve geleceğime yön vermeliyim fikrini oluşturuyor. Eğer ki bu yaşınıza kadar belli başlı işlerinizi oturtamamışsanız, örneğin iş bulmak, birikim yapmak yada en azından maddi açıdan bir şeyi elde etmek istediğinizde, o şeye başkalarının desteği olmadan kendiniz ulaşabiliyormusunuz gibi bazı fikirler insanı yiyip bitiriyor. Bunun sonucunda çok büyük bir karamsarlığa kapılabiliyorsunuz. Daha önceden önemsiz gelen her şey sizin için birden bire önem teşkil etmeye başlıyor, aile kurmak, evde kalma korkusu, bir şeyleri elde etme isteği gibi. Bu problemlerin üstesinden gelemeyip hayatına kıyan insanlar bile var. İkinci ergenlik! Bu bunalım hali ikinci bir ergenliğe benzetiliyor ve bu hali atlatan kişilere sorduğumda kimse bahsetmek dahi istemiyor. Eminim geçmişte yaşadıklarımız gibi bu düşüncelerden de zaman sayesinde kurtulucağımızı düşünüyorum. Sizin düşünceleriniz neler ?
    thetalentedmrripley
    27'ler kulübüne girmek için Kurt Cobain gibi intihar etmeye karar vermiştim. Uyku ilacı, silah, gökdelenden atlama gibi çeşitli yöntemleri düşündükten sonra daha etkili bir intihar yöntemi buldum ve 27 yaşımda evlendim. Kulüp başkanlığı hakkımdır diye düşünüyorum.
     fairytale-
     27 değilim ama ruhum 27 sanırım Bu sendromların hepsini yasıyorum . Bana verilen candan hesap sormaya başladım bile . Ömrümün en güzel yıllarını zalimlere kaptırdım . Bana kalanını yaşatmaya çalışıyorum .
      catherine-earnshaw
      27'yi bilmem de 22 yaş sendromu diye bir şey kesinlikle var.
       tsukyomi
       27 yaşındayım, çıtırlıktan milfliğe geçiyorum ve bu biraz koyuyor yalan yok. Son zamanlarda savaş kaygısı ve gelecek kaygısından kendimi düşünemiyorum. Zaten düşünsem de yine Medine'ye varamıyorum, zira bu zamana kadar bir bok yaşadığımı düşünmüyorum. Ömrüm Doğu Bloku'nda oradan oraya atlamakla geçti. Neyse dünyanın en bok yaşıdır 27, yasaklansın.
        asit
        Daha dün 21-22'li yaşlarda laylaylom üniversite hayatı yaşarken bugün 27 olmuşum, birkaç yıl içinde de 30 diyeceğim. 30 ne lan 30. Cidden inanamıyorum ağlayasım geliyor. Zaman bu kadar hızlı akıp giderken kimsenin gözünün yaşına bakmıyor gerçekten. 27 değil de orta yaş sendromu desek daha makul olur sanki. Beş yıl önceki halimle aramda dağlar kadar fark var. Eskisi kadar hayal kurup bunlar için çaba sarfedemiyorum artık, istek olsa bile enerjim yok cidden. Laz Ziya gibi aynaya bakıp yaşlandın be asit diyesim geliyor ama bunu yapmıyorum kendime. Yok yok daha 30 olmadın diye geçistiriyorum. Bunun mental kısmı bir tarafa bir de fiziksel boyutu var ki daha fena.. Yüzdeki çizgiler, saçtaki dökülmeler, götün göbeğin büyümesi.. Allah'ım sen yardım et yareebbiim
         kojiro-
         Bu yaslari geceli cok oldu. Kaygilariniz eksilmeyip daha da artacak o yuzden salin gitsin.
          mrsnl33
          S.ctik desene; Dört gün sonra 27 yaşını dolduruyorum 🙄🙄
           samyeli90
           Evet yaşadım geçiyor merak etme 32 ye geldim 30 a kadar takıyorsun sonra geçiyor
           /
           0

           Tarihe Göre

           İçerik bulunamadı.