27 Çocuğa İstismarla Suçlanan Öğretmenin 800 Yıla Kadar Hapsi İstendi
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   dio-gundem
   Antalya’da sınıf öğretmeni Mahmut A.K.’nin 27 ilkokul öğrencisine cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla tutuklu yargılandığı davanın bugünkü duruşmasında savcı mütalaasını açıkladı. Sanığın, 27 çocuğa karşı ‘nitelikli cinsel istismar’ suçundan 800 yıla kadar hapsi istendi. Kepez ilçesindeki bir ilkokulda yaşandığı iddia edilen olayla ilgili olarak Antalya 6’ncı Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam eden duruşmanın 11’inci celsesi bugün görüldü. Duruşmaya tutuklu sanık Mahmut A.K. SEGBİS ile katılırken, şikayetçi veliler, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı vekilleri, Antalya Barosu Çocuk Hakları Merkezi vekili ile taraf avukatları da salonda hazır bulundu. Davayı takip edenler arasında Saadet Öğretmen de vardı 👇
   https://twitter.com/SaadetOzkanEfe/status/1304400507985956864
   https://twitter.com/SaadetOzkanEfe/status/1304400507985956864
   Saadet Özkan, İzmir Menderes'te yaşları 6 ile 11 arasında değişen 6 kız öğrencisinin okul müdürünün cinsel istismarına uğradığını ortaya çıkarmış ve hukuk mücadelesi sonunda müdürün tutuklanmasını sağlamıştı. Sanık Mahmut A.K. savunmasına üzerine atılı suçlamayı kabul etmeyerek, “Mağdurların iddia ettiği yer sınıf ortamıdır. Bir sürü öğrencinin olduğu ortamda böyle olaylar olamaz” dedi. Sanık avukatı da hayatın olağan akışına aykırı iddiaların gerçeği yansıtmadığını söyledi. Savcı 800 yıla kadar hapis istedi Mütalaasını açıklayan duruşmanın savcısı, sanığın 27 çocuğa karşı ‘nitelikli cinsel istismar’ suçunu işlediğine kanaat getirdiğini belirterek öğretmenin 800 yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırılmasını istedi. Duruşma 11 Kasım'a ertelenirken, davayı izleyen Saadet Öğretmen Çocuk İstismarı İle Mücadele Derneği de çıkışta basın açıklaması yaptı. Dernek adına konuşan avukat Hilal Özlem Çağlar, bir an önce ihtisas mahkemelerinin kurulmasını istediklerini söyledi.
    asheloz_shela6208
    Gebersin pislik
     sozdedegilgozde
     Hiç mi kendini geliştirmedin hiç mi psikoloji derslerinden kendine bir şey katmadın? Bu nasıl bir şeydir aklım almıyor. Hiçbir mesleğin kutsal olduğuna inanmıyorum artık. Çok yazık çok.
      zeynebio
      Beter ol sen iğrenç pislik.
       roxannee-
       İşte böyle ya. Bu kadar basit. Bu kadar. B*kunda boğulsun şimdi. 27 çocuk ne demektir ya. Sen onca yıl sırf bunun için mi okudun!
       /
       0

       Tarihe Göre

       İçerik bulunamadı.