38
21.12.2020
21. Yüzyıl İlişkilerinin En Temel Sorunu
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   peripedia
   Daha önce 21. yüzyıl insanının mutsuzluk nedenlerine ilişkin konuşmuştuk bugün bu yüzyılın ilişkilerine dair konuşalım dedim. Bakalım neler çıkacak? Çok klişe olacak belki ama ben kesinlikle tüketim olduğunu düşünüyorum. Romantik ilişkiler, arkadaşlık ilişkileri ve iş ilişkilerimizde bir noktaya odaklanıyor, ele geçirme, elde etme mantığı ile hareket ediyor ve günün sonunda tüketiyoruz. Bir de şu var; şimdilerde 'Love Bombing' diye bir şey konuşuluyor. Türkçesi 'sevgi bombardımanı' olan bu durum ilişkinin başında çok yoğun bir sevgi ve ilgi ile karşılaşmak, masalsı bir aşk yaşadığını düşünmek, bu sevgi çemberi içerisinde sevgilinin gitmesi ile sıkışıp kalmak ve kendini başarısız ilan etme durumuymuş. Egosu çok yüksek olan kişilerin bilinçsizce kullandığı bir manipülasyon yöntemi diyorlar love bombing olayına. Başlarda ilişkiye her şeyini veren bu kişiler karşısındakinin kendine bağımlı olmalarını istiyor ve vazgeçilemez olduklarını kendilerine ispat etme çabasına giriyorlarmış.
    _gizem_
    kesinlikle güven yok
     moon_night
     Yalandan sevgiler ve güvensizlik
      monaiman
      Anlayış...
       talihsizinteki
       10 kişiyle flörtleşen insanlar
        gregory_
        Ruhsuzluk, umutsuzluk, bencillik.
         detokssuyu
         Daha iyisi olur mu arzusudur. Kusura bakmayın ama herkesin aklında aynı soru dolanıyor bir ilişki içerisindeyken. Daha güzeli/yakışıklısı, eğitimlisi, kültürlüsü, zengini olabilir mi soruları mahvediyor ilişkileri.
          sedefartuny
          Dinlememektir. Tüm ilişkiler için geçerlidir. Kimse bir diğerini anlamayı geçtim dinlemiyor bile. Dinliyormuş gibi gözüküyoruz ama bu sorunları halının altına süpürmekten başka bir şey ifade etmiyor. Birbirimizi biraz olsun dinlesek ve anlamaya çalışsak hiçbir problem kalmaz.
           nickimdebileolmaz
           Yeni arkadaşlıkların çok kolay kurulabiliyor olması.
            mrlawyerkk
            İnsanların kendini bilmediği, tanıyamadığı, ne istediğinden, hayallerinden, hedeflerinden emin olmadığı bi yüzyılda ilişkilerin sağlıklı olmasını beklemek hatadır.
             sairsel
             Herşeye kolay ulaşınca hiç kıymeti kalmıyor. İnsanoğlu ulaşamadığının müptelası ulaştığının nankörü oluyor maalesef!
              wizarddenizz
              Love bombing uyguladığımı öğrendim günü mutsuz bitiriyorum
              /
              0

              Tarihe Göre

              İçerik bulunamadı.