21. Yüzyıl İlişkilerinin En Temel Sorunu
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   peripedia
   Daha önce 21. yüzyıl insanının mutsuzluk nedenlerine ilişkin konuşmuştuk bugün bu yüzyılın ilişkilerine dair konuşalım dedim. Bakalım neler çıkacak? Çok klişe olacak belki ama ben kesinlikle tüketim olduğunu düşünüyorum. Romantik ilişkiler, arkadaşlık ilişkileri ve iş ilişkilerimizde bir noktaya odaklanıyor, ele geçirme, elde etme mantığı ile hareket ediyor ve günün sonunda tüketiyoruz. Bir de şu var; şimdilerde 'Love Bombing' diye bir şey konuşuluyor. Türkçesi 'sevgi bombardımanı' olan bu durum ilişkinin başında çok yoğun bir sevgi ve ilgi ile karşılaşmak, masalsı bir aşk yaşadığını düşünmek, bu sevgi çemberi içerisinde sevgilinin gitmesi ile sıkışıp kalmak ve kendini başarısız ilan etme durumuymuş. Egosu çok yüksek olan kişilerin bilinçsizce kullandığı bir manipülasyon yöntemi diyorlar love bombing olayına. Başlarda ilişkiye her şeyini veren bu kişiler karşısındakinin kendine bağımlı olmalarını istiyor ve vazgeçilemez olduklarını kendilerine ispat etme çabasına giriyorlarmış.
    busrawasheree
    yine rte
     gregory_
     Ruhsuzluk, umutsuzluk, bencillik.
      _gizem_
      kesinlikle güven yok
       detokssuyu
       Daha iyisi olur mu arzusudur. Kusura bakmayın ama herkesin aklında aynı soru dolanıyor bir ilişki içerisindeyken. Daha güzeli/yakışıklısı, eğitimlisi, kültürlüsü, zengini olabilir mi soruları mahvediyor ilişkileri.
        talihsizinteki
        10 kişiyle flörtleşen insanlar
         sairsel
         Herşeye kolay ulaşınca hiç kıymeti kalmıyor. İnsanoğlu ulaşamadığının müptelası ulaştığının nankörü oluyor maalesef!
          mrlawyerkk
          İnsanların kendini bilmediği, tanıyamadığı, ne istediğinden, hayallerinden, hedeflerinden emin olmadığı bi yüzyılda ilişkilerin sağlıklı olmasını beklemek hatadır.
           moon_night
           Yalandan sevgiler ve güvensizlik
            wizarddenizz
            Love bombing uyguladığımı öğrendim günü mutsuz bitiriyorum
             nickimdebileolmaz
             Yeni arkadaşlıkların çok kolay kurulabiliyor olması.
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.