2. Dünya Savaşı'nın Aşırı Japon Sağcıları: Kamikaze Uçakları
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   avlananavci
   Kamikaze veya resmî ismiyle Şinpū Tokubetsu Kōgekitai, II. Dünya Savaşı'nın sonlarına doğru Pasifik Cephesindeki Japon İmparatorluğu'na bağlı savaş uçakları tarafından, Birleşik Devletler savaş gemilerini batırmak veya tahribat vermek için düzenlenmiş konvansiyonel intihar dalışlarına verilen isimdir. 3-4 bin Japon askerinin öldüğü bu intihar saldırılarının %10'unun başarılı olduğu tahmin ediliyor. Yaklaşık 50 düşman gemisi batırılmış. (Adamlar uçaklarla gemilere dalış yapmış yahu)
    berat_albayrak_
    Sırf bu mallıkları yüzünden japonyada pilot sayısı yok denecek kadar aza inmiş, japon hava kuvvetleri bitmiş. Gereksiz cesaret
     tsukyomi
     Daha az önce bir başlıkta son samuraylar diye bahsetmiştim kendilerinden. Pearl Harbor'un en etkili aktörleriydiler. Huzur içinde yatsınlar. Tenno Heika Banzai!
      kisi
      Zorunluluksa bir sıkıntı göremedim. Savaş berbat bir şeydir ve böyle şeyleri zorunlu kılabilir. Ancak uçak ve pilot kaybı düşmana verilen zarara değmiyorsa da büyük bir taktik hatası. Uçak ve pilot kolay bulunan şeyler değiller. Taktik hatasından öte de insanları gereksiz yere öldürdülerse çok büyük bir yanlış.
      /
      0

      Tarihe Göre

      İçerik bulunamadı.