2.5 Yaşındaki Bebeklerini Vegan Büyüten Doktor Çift
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   derinfeylesof
   2.5 yaşındaki bebeklerini doğuştan vegan diyerek büyüten bu ebeveynlerin yorumlarını şaşkınlık içinde okudum. O kadar mantıksız geldi ki yanlış anlaşılmasın ama insan vücudunun tüm besinlere ihtiyacı var yetişkinlikte bunlar daha iyi sağlanabiliyor belki veganlık için amaaa küçücük bir çocuğun nasıl o vitaminleri alacağını düşündünüz ? Yetişkinler için bile vegan ürünler bulmak oldukça zor Belki benim bilgide eksiğim vardır veganlık hakkında fakat çok gelişim için oldukça elverişsiz bir tercih olduğunu düşünüyorum
   https://twitter.com/agustos13/status/1507292171308781575
   https://twitter.com/agustos13/status/1507292171308781575
   .
    lutfen-ama
    Anne sütü içmedi demek bu o zaman. Nasıl bir doktor anne sütü içirmeden büyütür bir bebeği ya? Ya da doğuştan değil de yeni mi başladılar buna eğer öyleyse anlarım çünkü biz de her şeyi yiyerek büyümedik sonuçta insanlar kültürlerine göre yer içer bu aile vegan besleniyorsa bebeklerini de böyle beslemiş olabilirler bence haber olması daha garip. Kola içiren, sağlıksız hazır gıda ile büyüten var bu daha fazla haber değeri taşıyor bence.
     diziizlio
     ya bu insanların kafa tam olarak nasıl bir kafa delirdim
      goygoysporz
      umarım ilerde bir sıkıntı çıkmaz anne sütü de mi almıyor bu çocuk en temel ihtiyacı
       patiklipengui
       Bana saçma geliyor. Doğanın bir döngüsü var ve ona göre yaşamak gerek her anlamda. Bir aslana sen ceylan avlama ot ye diyebilir misin? Tamam, hayvanların gereksiz avlanması doğru değil bu bağlamda vejateryenliğe hak verebilirim ama veganlık çok farklı bir boyut.
        asit
        Hayır yani bu çocuk ilerde okula gidip gelirken hiç mi dürümcünün önünden geçmeyecek ? Arkadaşları hiç mi 'hadi kanka iskender, kokoreç veya şiş yiyelim' demeyecek ? O koku çocuğu hiç mi çekmeyecek sanıyorlar ? Öyle sanıyorlarsa yanılıyorlar. İlla ki bir gün o etin tadına bakacak bu çocuk ve o günden sonra hiçbir şey ailesi için eskisi gibi olmayacak. Kurdun dişine kan bir kere değer, sonra kimse onu tutamaz.
         selshine
         Yani bilemiyorum çocuğun gelişim döneminde çok fazla proteine ihtiyacı var umarim gerekli tüm proteinleri alıyordur
          eliff04
          Vejetaryenlik neyse ama veganlığı hiçbir insan için sağlıklı ve doğru bulmuyorum. Aslında vejetaryenlik de %100 sağlıklı değil Zaten veganlığın özüne indiğimizde bir tür ibadet şekli olduğunu görüyoruz. Arınmak için yapılıyor. Günümüzde insanlar bunu bir beslenme tarzı olarak görmeye başladı maalesef.
           hayalperestbirii
           veganlık bence ileride çocukların tercih etmesi gereken bir tercih zaten vücudunu tanıdıktan sonra anlayabiliyorsun , sana ne zarar veriyor ne vermiyor diye
           /
           0

           Tarihe Göre

           İçerik bulunamadı.